Novinky

Cestovné destinácie v Japonsku okrem Tokia

0 0


Každých pár rokov sa niektoré destinácie objavia ako hlavné turistické hotspoty pre amerických turistov. Spoločnosť HuffPost nedávno požiadala odborníkov na cestovanie, aby predpovedali najobľúbenejšie možnosti na rok 2024, a hoci mnohí zdieľali rôzne krajiny, mestá, ostrovy a ďalšie lokality, mnohí z nich dali rovnakú odpoveď: Japonsko.

„Cieľová destinácia, ktorá mi ako prvá napadne, je Japonsko,“ povedala Sarah Firshein, vedúca redakcie na Tripadvisore. „Vzhľadom na to, že cestovatelia čoraz viac túžia minúť svoj dobrovoľný príjem na zážitky a aktivity, plne očakávam, že v roku 2024 budú obrovským lákadlom japonské staroveké chrámy, rozmanité kultúry a komunity, potravinová scéna novej úrovne a mimoriadne umenie a architektúra.“

Samozrejme, Tokio je pravdepodobne prvé mesto, ktoré vám napadne, keď si spomeniete na cestu do Japonska. Ale s rastúcimi davmi turistov možno budete chcieť zamieriť aj mimo hlavného mesta. Nižšie odborníci zdieľajú ďalšie úžasné japonské destinácie, ktoré odporúčajú.

Sapporo

Tanatat pongphibool, Thajsko cez Getty Images

„Mesto Sapporo, známe svojim pivom Sapporo, sa nachádza v najsevernejšom regióne Hokkaido, kde je veľa snehu,“ povedala Gabby Beckfordová, odborníčka na cestovanie a zakladateľka Packs Light.

Ocenila panorámu mesta Sapporo, onsen, neďaleké možnosti lyžovania a jednoduchý prístup – let trvajúci menej ako dve hodiny alebo scénickú štvorhodinovú jazdu vlakom šinkansenom z Tokia.

“Idem do Sappora, aby som zažil ich každoročný Snehový festival, ktorý sa koná vo februári, kde budú debutovať stovky gigantických ľadových sôch, ktoré premenia mesto na skutočnú zimnú krajinu zázrakov,” povedal Beckford.

Osaka

Eloi_Omella cez Getty Images

„Osaka má jedny z najdostupnejších špičkových reštaurácií na svete,“ povedala Laura Lindsay, expertka na globálne trendy v cestovaní zo Skyscanner. „V Osake je 93 reštaurácií ocenených hviezdičkou Michelin, vrátane 80 jednohviezdičkových zariadení, z ktorých mnohé sú skutočne cenovo dostupné. Je tu teda veľa príležitostí zaobstarať si bougie jedlo za menej peňazí. Niet divu, že Osaka je známa ako „japonská kuchyňa“.

V skutočnosti poznamenala, že Osaka je na 4. mieste v mestách s najväčším počtom michelinských hviezd na svete. Návštevníci môžu očakávať, že si vychutnajú kvalitný ramen,…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/japan-travel-besides-tokyo_l_657a26eae4b020f3b673c102
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.