Novinky

travel

Ako upokojiť úzkosť počas turbulencií podľa letušky

0 0

Je to zážitok, ktorý je až príliš známy cestovateľom v leteckej doprave: V jednej minúte let prebieha hladko a v ďalšej chvíli máte pocit, že lietadlo naráža a trasie sa na všetky strany.

Turbulencie sú veľmi bežnou súčasťou leteckej dopravy, no to nie je menej nepríjemné. V skutočnosti výskum ukázal, že turbulencie sú jednou z najväčších príčin úzkosti z lietania, pretože mnohí cestujúci majú tendenciu katastrofovať a brať to ako znamenie, že lietadlo klesá.

Ak ste niekto, kto sa obáva, keď sedíte v lietadle, ktoré zasiahne úsek drsného vzduchu, existujú spôsoby, ako sa vyhnúť špirále. Požiadali sme niekoľko najskúsenejších letcov – letušky –, aby sa podelili o svoje rady na upokojenie nervov počas turbulencií:

Zamerajte sa na to, že lietadlá sú postavené tak, aby odolali turbulenciám.

“V prvom rade pochopte, že lietadlo je navrhnuté tak, aby preletelo turbulenciou,” povedala Laura Nottinghamová, letuška Delta Air Lines so sídlom v Atlante. “S lietadlom nie je nič zlé.” Piloti sú vysoko vyškolení profesionáli a vedia, ako odborne zvládať turbulencie. Existujú rôzne príčiny vzniku turbulencií: vietor, zmeny teploty vzduchu, búrky atď.

Verí, že najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať so strachom, je porozumieť mu, takže učenie sa o turbulenciách môže nervóznych pasažierov upokojiť. Zamerajte sa na fakty, aby ste sa vyhli eskalácii do stavu obáv.

„Vzduchová turbulencia je bežný jav. Je to užitočná technika na zníženie úzkosti cestovateľov tým, že im pomáha pochopiť účinky turbulencií,“ zopakovala Yulanda Armstrongová, letuška Eastern Airlines a pozemná inštruktorka leteckej dopravy v Guyane. „Vo väčšine prípadov sa zdá, že turbulencie sú škodlivejšie, ako by sa mohlo zdať. Priemysel by mal komunikovať rétoriku, že „turbulencie by sa mali očakávať namiesto obávaných“.

Cvičte meditáciu a hlboké dýchanie.

„Osobne som sa s úzkosťou potýkala už od svojich tínedžerských rokov,“ povedala Doménica Jiménez, letuška spoločnosti Eastern Airlines pôsobiaca v Ekvádore. “Tip, ktorý mi teraz pomáha v mojej kariére na oblohe, je pomalé dýchanie. Dbať na dýchanie spomalením nádychu a výdychu zmenilo hru. Pomáha mi zostať v pokoji…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/anxiety-turbulence-ano_l_65fc9d2ee4b0d2a3e777baf3
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.