Novinky

travel

Spanie: Výhody a nevýhody tejto relaxačnej dovolenky

0 0

Počet nových cestovateľských trendov je zdanlivo nekonečný, od „výletov na koncerty“ cez „travel dupes“ až po „tiché výlety“. Ale možno najpríťažlivejším konceptom v oblasti cestovného ruchu v poslednej dobe je „spánok“.

Zdá sa, že veľa cestovania v dnešnej dobe zahŕňa behanie otrhané a snažiace sa trafiť každú úžasnú atrakciu, ktorú vidíme na TikTok a Instagram. Sleepcations však majú k dovolenke opačný prístup.

Ale čo to vlastne spánok je a ako funguje? Nižšie odborníci na cestovanie rozoberajú výhody a nevýhody spánkovej turistiky.

Čo je to „spánok“?

„Vo svojej podstate je to naozaj také jednoduché, ako to znie: ísť na dovolenku s úmyslom získať dobrú noc alebo pár nocí sa dobre vyspať,“ povedal Tanner Saunders, hlavný hotelový reportér The Points Guy. „Môže to byť také jednoduché, ako keby ste sa ubytovali v hoteli vo vašom meste so špeciálnym spánkovým balíčkom, ktorý obsahuje vylepšené spôsoby, ako sa dobre vyspať – ako luxusná posteľ, niektoré pokročilé technológie, zvukové zariadenia alebo niektoré doplnky na zlepšenie spánku – alebo kompletný spánok, pri ktorom sa stretnete s odborníkmi, ktorí vám pomôžu usmerniť vašu fyzickú a duševnú pohodu, aby ste sa uistili, že odídete s novým, sviežim a uvoľneným pocitom.“

Hoci myšlienka dovolenkovať s cieľom získať kvalitný oddychový čas nie je žiadnou novinkou, počet cestovateľov, ktorí sa zaujímajú o spánkovú turistiku, rastie. Podľa správy Skyscanner o trendoch v cestovaní do roku 2024 takmer 50 % opýtaných amerických cestovateľov tvrdí, že teraz viac dbajú na zdravie spánku ako pred niekoľkými rokmi. Rovnaký výskum ukázal, že „spánok“ je na vrchole zoznamu hlavných aktivít amerických cestovateľov na ich budúcu dovolenku, čím prekonali nákupy, nočný život a pozorovanie divokej zveri.

„Zatiaľ čo niektoré wellness rezorty sa už roky zameriavajú na spánok, v súčasnosti čoraz viac rezortov a hotelov, od luxusu až po životný štýl a dokonca aj cenovo výhodné nehnuteľnosti, zabezpečuje, aby bol spánok v popredí pobytu,“ povedal Saunders. “Napríklad mnohé luxusné hotely pridávajú postele, ktoré využívajú adaptívnu technológiu na zlepšenie a sledovanie vášho spánku, zatiaľ čo niektoré cenovo výhodnejšie možnosti, často spojené s veľkou hotelovou spoločnosťou, ponúkajú meditačné aplikácie na izbe alebo spánok…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/sleepcation-travel-trend_l_6606f6b6e4b0f16f4a31e284
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.