Novinky

Pellegrini mal podľa Kolíkovej vyhlásiť voľbu ústavného sudcu bezodkladne, koalícia sa vraj snaží ovládnuť pozíciu (video)

0 0

2024-01-09 14:17:27 – (SITA.sk)

Povinnosťou Petra Pellegriniho bolo vyhlásiť voľbu chýbajúceho ústavného sudcu bezodkladne po tom, ako sa ujal funkcie predsedu parlamentu. Na tlačovej konferencii to povedala exministerka spravodlivosti a poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

Podozrenie na trestný čin

V tejto súvislosti by podľa Kolíkovej mali konať aj orgány činné v trestnom konaní, keďže existuje podozrenie na trestný čin v súvislosti s neplnením si povinností verejného činiteľa. Pripomenula, že bývalá sudkyňa Ústavného súdu SR Jana Laššáková sa vzdala funkcie ku koncu septembra 2023.

Zámer koalície ovládnuť voľbu chýbajúceho ústavného sudcu

Ako Kolíková uviedla, konať bezodkladne Pellegrinimu jednoznačne káže zákon. „Od prvého dňa, ako sa stal predsedom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pellegrini-mal-podla-kolikovej-vyhlasit-volbu-ustavneho-sudcu-bezodkladne-koalicia-sa-vraj-snazi-ovladnut-poziciu-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.