Novinky

Žihľava: Neoceniteľný elixír mladosti a zdravia

0 0

2023-12-17 08:39:48 – (SITA.sk)

Pŕhľava dvojdomá, žihľava alebo latinsky Urtica dioica, bola vysoko cenenou rastlinou v mnohých kultúrach. Stredovekí lekári pomocou nej vracali telu rovnováhu a vitamíny po zime. Severoamerickí indiáni používali pŕhľavu nielen na liečenie či ako súčasť stravy, ale vyrábali z jej vlákien laná, povrazy, lasá alebo rybárske siete. V nemecky hovoriacich krajinách bola táto bylina zasvätená bohu búrok Donarovi, ktorý bol ochrancom piva. Preto pivári kládli na sudy s pivom počas búrok žihľavu, aby neskyslo. Takisto naše staré mamy vkladali túto bylinu do mlieka, aby sa nezrazilo a používali ju na ochranu dobytka….


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/zihlava-neocenitelny-elixir-mladosti-a-zdravia/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.