Novinky

Islandský premiér sa pripojil k tisíckam štrajkujúcich žien

0 0
CNN

Tisíce žien na celom Islande – vrátane premiér – v utorok vstúpil do štrajku ako súčasť kampane presadzujúcej väčšiu rovnosť pohlaví v krajine.

Išlo o siedmykrát, čo ženy na Islande vstúpili do štrajku v mene rodovej rovnosti, uviedli organizátori kampane na svojej oficiálnej webovej stránke. Prvý štrajk sa uskutočnil 24. októbra 1975.

Štrajk, známy ako „Women's Day Off“ alebo „Kvennafrí“ v islandčine, bol podľa organizátorov organizovaný s cieľom zvýšiť povedomie o „systémovej“ mzdovej diskriminácii a rodovo podmienenom násilí, ktorému čelia ženy na Islande.

Niektoré školy a knižnice v škandinávskej krajine podľa islandského verejnoprávneho média RÚV v utorok neotvorili svoje brány. Na celom ostrove sa otvorila iba jedna pobočka banky, informoval RÚV s upozornením čitateľov, že jej vlastné pokrytie bolo znížené z dôvodu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnn.com/2023/10/23/europe/iceland-women-strike-scli-intl/index.html
Obrázok zdroj: CNN.COM

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.