Novinky

Vitamíny nie sú cukríky. Pozor na ich dávkovanie a kombinácie

0 0

2023-12-27 08:40:21 – (SITA.sk)

Vitamínom, minerálom a ďalším imunostimulátorom z lekárne môžeme do veľkej miery vďačiť za lepší fyzický či psychický stav. Nie sú však všeliekom ani riešením zdravotných problémov. Užívať ich treba s mierou, rozumne a opatrne.

Náš organizmus je ako chemická továreň. Na všetky svoje procesy potrebuje množstvo látok, kombináciou ktorých tvorí ďalšie a ďalšie vrátane energie. Preto potrebujeme v rozumnej miere tuky, cukry, bielkoviny, vitamíny, stopové a ďalšie prvky.

Aj tu však platí, že všetkého priveľa škodí. Štatistiky predaja potvrdzujú, že s nástupom jesene a zimy stúpa predaj vitamínov a…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/vitaminy-nie-su-cukriky-pozor-na-ich-davkovanie-a-kombinacie/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.