Novinky

Ukrajinci podľa Mathernovej porazili Rusov v námorníctve, zo svojich prístavov vyvážajú produkty do celého sveta

0 0

2023-12-31 13:36:30 – (SITA.sk)

Medzi najvýznamnejšie úspechy Ukrajiny vo vojne s Ruskom patrí eliminácia ruskej Čiernomorskej flotily. V relácii Miroslava Wlachovského Okno do sveta na portáli sita.sk to uviedla veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine – Slovenka Katarína Mathernová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Krajine bez námorníctva sa podarilo zdecimovať ruskú Čiernomorskú flotilu. Vytlačili ju zo svojej strany Krymu na druhú. Urobili veľké zásahy a z flotily je polovica toho, čo bola. Rusi sa museli stiahnuť až do Novorossijska, pretože si ju nechceli nechať úplne celú zničiť. Myslím si, že toto je veľký a významný míľnik, o ktorom sa príliš nehovorí,“ povedala Mathernová.

Ukrajincom sa darí vo vývoze

Podľa nej o zdecimovaní ruskej Čiernomorskej…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/ukrajinci-podla-mathernovej-porazili-rusov-v-namornictve-zo-svojich-pristavov-vyvazaju-produkty-do-celeho-sveta/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.