Novinky

Poruchami spánku trpí každý druhý Slovák, môžu za to aj nevhodné aktivity pred spaním

0 0

2023-12-20 06:27:57 – (SITA.sk)

Budenie sa v noci, ťažké ranné vstávanie a pocit únavy aj napriek dostatočnému spánku. Toto sú tri najčastejšie problémy, ktoré trápia Slovákov v spojitosti s ich spánkom.

Vyplýva to z rozsiahleho prieskumu uskutočneného skupinou Pilulka.sk a výskumným ústavom Behavio, ktorý sa zrealizoval na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov.

Problémy sa výraznejšie prejavujú u žien

Podľa výsledkov prieskumu sa s nočným prebúdzaním potýka 40 % respondentov. Brand manažérka Pilulka.sk Andrea Babicová poukazuje na to, že 39 % opýtaných má problémy s ranným vstávaním a 37 % z nich pociťuje únavu aj po dostatočnom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/poruchami-spanku-trpi-kazdy-druhy-slovak-mozu-za-to-aj-nevhodne-aktivity-pred-spanim/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.