Novinky

Vysoké daňové zaťaženie zrejme zníži záujem materských bánk investovať na Slovensku, myslí si šéf Tatra banky

0 0

2023-12-31 20:35:10 – (SITA.sk)

Banková daň negatívnym spôsobom zásadne ovplyvní hospodárenie bankového sektora v nasledujúcich rokoch. „Aj z dôvodu bezprecedentnej výšky v porovnaní s ostatnými krajinami v Európe dnes ešte nevieme, aké vlny spôsobí v bankovom sektore a do akej miery poškodí hospodársky ekosystém,“ povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ Tatra banky Michal Liday.

Negatívny zásah do fungovania bánk

Plány na rok 2024 podľa neho teda zásadne ovplyvní banková daň. „Viac než o nás sa však oveľa viac obávame o ekonomiku a schopnosť napĺňať úverové potreby našich klientov,“ pokračuje Liday.

Celý rozhovor s Michalom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/vysoke-danove-zatazenie-zrejme-znizi-zaujem-materskych-bank-investovat-na-slovensku-mysli-si-sef-tatra-banky/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.