Novinky

Môžu si diabetici počas Vianoc dať aj vyprážaného kapra? Ak sú správne liečení, malý prehrešok neublíži

0 0

2023-12-24 15:32:27 – (SITA.sk)

Správne liečení a disciplinovaní diabetici si na Vianoce môžu dovoliť aj malý prehrešok. Namiesto dusenej a grilovanej ryby si môžu dať vyprážaného kapra alebo nahradiť varené zemiaky zemiakovým šalátom bez majonézy. „To, či by sa mali diabetici obmedzovať počas Vianoc v jedle, závisí od stavu metabolickej kompenzácie. Dobre liečený diabetik si môže počas sviatkov dovoliť malé prehrešky,“ povedala diabetologička Adriana Ilavská.

Zle kompenzovaný diabetik by si však vybočenie z diéty nemal dovoliť. „Otázne je, prečo nemá najlepšie glykémie – ak bežne nedodržuje odporúčania a ešte povolí uzdu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/spravne-lieceni-diabetici-si-pocas-vianoc-mozu-dovolit-vyprazaneho-kapra-2/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.