Novinky

Trump Media upozorňuje Nasdaq na možnú manipuláciu akcií DJT

0 0

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Trump Media upozornil generálneho riaditeľa na Akciový trh Nasdaq „potenciálnej manipulácie trhu“ s akciami spoločnosti „nahými“ predaj nakrátko akcií.

Varovanie prišlo, keď Trump Media ponúkol akcionárom podrobné informácie inštrukcie ako sa vyhnúť tomu, aby niekto požičiaval svoje DJT akcie predajcom nakrátko, ktorí potom uskutočňujú obchody so stávkou, že cena akcie klesne.

Trump Media zverejnil varovanie generálnej riaditeľke Nasdaq Adene Friedmanovej v piatok ráno v podaní Komisii pre cenné papiere a burzu.

Cena akcií DJT v posledných dňoch vzrástla, ale stále je výrazne nižšia ako viac ako 70 dolárov za akciu, s ktorou debutovala 26. marca. Bývalý prezident Donald Trump vlastní takmer 60 % akcií Trump Media. Papierová hodnota jeho podielu klesla o miliardy dolárov, odkedy DJT minulý mesiac začal verejne obchodovať.

Generálny riaditeľ Trump Media Devin Nunes vo svojom liste Friedmanovi priamo neobvinil nikoho konkrétneho z nekrytého predaja nakrátko, čo je predaj akcií bez toho, aby si takýto predaj na tento účel najprv požičal.

Nunes však poznamenal, že od stredy sa „DJT objavuje na 'reg SHO prahovom zozname Nasdaqu', čo svedčí o nezákonnej obchodnej činnosti.“

“Toto je obzvlášť znepokojujúce vzhľadom na to, že “nekrytý” predaj nakrátko často zahŕňa sofistikovaných účastníkov trhu, ktorí profitujú na úkor drobných investorov,” povedal Nunes.

Nunes, ktorá spoločnosť vlastní Pravda Sociálna aplikácia poukázala na nepriame dôkazy, medzi ktoré patrilo, že DJT bol začiatkom apríla najdrahšie akcie shortovať v Spojených štátoch, čo podľa neho poskytne maklérom „významný finančný stimul na požičiavanie neexistujúcich akcií“. List odkazuje na článok CNBC, v ktorom sa podrobne uvádza, že makléri s vysokými prémiami účtovali predajcom nakrátko za pôžičky akcií DJT na predaj.

Ďalšie správy o Donaldovi Trumpovi

“Píšem, aby som ti priniesol…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/trump-media-alerts-nasdaq-to-potential-market-manipulation-from-short-selling.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.