Novinky

Nemeckí výrobcovia automobilov sa „nemusia báť čínskej konkurencie“: Lindner

0 0

Christian Lindner (FDP), federálny minister financií, je na ceste na bilaterálne stretnutie s americkou ministerkou financií Yellenovou v sídle Svetovej banky.

Bernd von Jutrczenka | Picture Alliance | Getty Images

Nemecké automobilky sa nemusia báť konkurencie z Číny a stále sú považované za najlepšie na svete, povedal pre CNBC nemecký minister financií Christian Lindner.

“Nemecké autá sú najlepšie autá na svete, nezáleží na tom, či ide o vozidlo so spaľovacím motorom alebo elektrifikované vozidlo,” povedal Karen Tso pre CNBC na okraji jarného zasadnutia MMF vo Washingtone, DC, vo štvrtok.

“Nemeckí výrobcovia áut sú svetovou špičkou, nemusia sa báť čínskej konkurencie,” povedal Lindner.

Konkurencia na trhu s elektrickými vozidlami alebo EV v Číne a Európe, ako aj v USA, sa v posledných mesiacoch zahrieva. Čoraz viac čínskych spoločností robí pokroky, pokiaľ ide o elektromobily, a čínsky BYD bol v tom úzka konkurencia s Teslou o korunu najväčšieho výrobcu EV.

Pozrite si celý rozhovor CNBC s nemeckým ministrom financií

Čínsky sektor elektrických vozidiel zaznamenal výrazný rast a posiela veľké množstvo vozidiel na iné trhy, ktoré často prichádzajú za dostupnejšie ceny. Tento rýchly vývoj vyvolal otázky a obavy týkajúce sa obchodných praktík a politík Číny v USA a Európskej únii. Â

Minister financií USA Janet Yellenová minulý mesiac varovala že Čína môže využívať globálne trhy ako skládku lacnejších produktov čistej energie vrátane elektromobilov. To by mohlo stlačiť trhové ceny a vytvoriť tlak na zelenú výrobu inde, povedala Yellenová.

Aj Yellen a Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová začiatkom tohto mesiaca vyzval na tvrdý postoj k prípadným nekalým konkurenčným praktikám z Číny. Európska únia tiež začala vyšetrovanie čínskych dotácií pre elektromobily.

Čína má akékoľvek previnenie poprels…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/german-car-makers-do-not-have-to-fear-chinese-competition-lindner.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.