Novinky

Cena bitcoinu nakrátko klesne pod 60 000 USD a potom sa odrazí pred znížením o polovicu

0 0

Omar Marques | Lightrocket | Getty Images

Bitcoin v piatok v jednom bode vzrástla nad 64 000 USD, čím sa odrazila od poklesu pod hranicu 60 000 USD, keďže kryptomena naďalej zažíva volatilitu pred nadchádzajúce podujatie o rozpoltení.

Cena bitcoinu sa podľa Coin Metrics pohybovala na rovnej hranici, okolo 63 800,00 USD.

Bitcoin vo štvrtok neskoro večer klesol pod hranicu 60 000 dolárov.

Predbieha volatilný obchod nadchádzajúce zníženie bitcoinu na polovicu, ktorá sa má uskutočniť tento týždeň. Vtedy sa odmeny pre bitcoinových ťažiarov znížia na polovicu. Halving sa deje každé štyri roky a je zapísaný v kóde bitcoinového blockchainu. Výsledkom je spomaľujúci prísun bitcoinov na trh.

V predchádzajúcich bitcoinových cykloch zníženie na polovicu predchádzalo býčiemu zápasu o túto kryptomenu.

Ceny kryptomien boli ovplyvnené Iránom bezprecedentný dronový a raketový útok na Izrael minulý víkend. V sobotu sa bitcoin pohyboval okolo hranice 70 000 dolárov.

V súčasnosti sú však pre bitcoiny aj iné protivetry.

“Geopolitické napätie nebolo jediným faktorom ovplyvňujúcim krypto trhy od minulého týždňa. Môžeme vidieť podobné medvedie nálady v správaní baníkov, objemoch obchodov, tokoch ETF a správach z údajov o inflácii v USA,” uviedli analytici z kryptomenovej banky Amina. výskumná správa v piatok.

Analytici spoločnosti Amina uviedli, že ťažiari predávajú svoje bitcoiny pred znížením o polovicu. Keďže zníženie o polovicu znižuje ich odmeny, môžu sa vyskytnúť niektoré operácie, ktoré sa stanú nerentabilnými. Baníci sa teda snažia posilniť svoje súvahy.

Rozdelenie nadchádzajúcej udalosti „halvingu“ bitcoinu

“V súčasnosti sú zostatky baníkov takmer na historickom minime. Toto prichádza na pozadí veľkých výpredajov zo strany baníkov, ktorí sa snažia získať zisky pred znížením o polovicu,” uviedla Amina v poznámke.

Čisté toky cez spotové bitcoinové fondy obchodované na burze sú podľa analytikov Amina negatívne od minulého týždňa –…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/19/bitcoin-price-drops-below-60000-before-rebounding-ahead-of-halving.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.