Novinky

AI premení pracovisko. Tu je návod, ako sa na to môže HR pripraviť.

0 0

Názory vyjadrené prispievateľmi podnikateľa sú ich vlastné.

Naše pracoviská majú prejsť bezprecedentnou mierou transformácie a stredobodom záujmu bude HR. Umela inteligencia dramaticky pretvorí HR spôsobom, ktorý presahuje nábor, nábor a riadenie talentov. Vedúce tímy na všetkých úrovniach musia prijať túto zmenu, aby transformovali a viedli svoje organizácie vpred.

Sú to ľudia, nie technológia, vďaka čomu sú iniciatívy AI úspešné. Hnacím motorom sú najmä intrapodnikatelia. Ako som sa podelil Neohrožená inováciaVšimol som si to, keď som pracoval na inovačnej agende pre štúdiu Great Places to Work – najinovatívnejšie spoločnosti boli tie, ktoré mali vodcovský tím, ktorý si osvojil intrapodnikanie a bol otvorený zmenám.

HR je srdcom každej organizácie, a preto musí byť stredobodom záujmu pri prijímaní a vedení etických a inovatívnych Transformácia AI v celej organizácii.

Súvisiace: Ako umelá inteligencia znovuobjavuje ľudské zdroje

4 tektonické posuny AI bude riadiť v HR

1. Nová vlna masívnej rekvalifikácie

S tým, ako sa umelá inteligencia stáva významnejšou v rámci obchodných funkcií, potreba nových zručností bude len rásť. Štyridsať percent vedúcich predstaviteľov podnikov sa domnievajú, že ich pracovná sila by sa potrebovala rekvalifikovať v dôsledku AI a strojového učenia. V skutočnosti výskum ukazuje takmer tretina všetkých odpracovaných hodín v USA automatizovať do roku 2030.

Všetci sa musíme do určitej miery rekvalifikovať, aby sme boli relevantní v ére AI. Ľudia by sa nielen museli preškoliť, ale generatívna AI predstavuje celý rad profesií, ktoré doteraz neexistovali donedávna, od etikov AI až po dizajnérov interakcie medzi človekom a AI. Niektoré z týchto úloh môžu znieť futuristicky, no s napredovaním technológií sú čoraz relevantnejšie.

2. Veľká reštrukturalizácia

Keďže automatizácia sa dostáva do centra pozornosti viacerých obchodných funkcií, bude nevyhnutná potreba, aby organizácie reštrukturalizovali a prehodnotili svoje fungovanie. Tento prechod nebude zahŕňať len integráciu nových technológií, ale prinesie aj posun v dynamike pracovnej sily. Vnútropodnikatelia budú musieť identifikovať medzery v zručnostiach a prevádzkových procesoch a vytvoriť úplne nové úlohy pre seba a tých, ktorých riadia. HR musí v tomto smere zohrávať kľúčovú úlohu pri umožnení hladkého a ľahkého prechodu. Prechod nebude hladký ani jednoduchý a je to len HR, ktoré má schopnosť urobiť ho účinným.

3. Príchod „digitálnych ľudí“

„Digitálny človek“ môže znieť ako oxymóron, ale toto je termín, ktorý sa začína objavovať v obchodných a prevádzkových plánoch. Viac úloh, bez ohľadu na odvetvie, sa digitálne zdokonaľuje tam, kde je určitá forma pomoci AI súčasťou ich každodennej práce. Príkladom zo skutočného života je zavedenie digitálna sestra — Zdravotnícke prostriedky poháňané umelou inteligenciou, u ktorých sa už preukázalo, že v určitých úlohách prekonávajú ľudské sestry.

Predstavte si, aký dopad budú mať tieto digitálne roly na pracovnú silu, čím budú sofistikovanejšie a rozšírenejšie. Nakoniec bude musieť HR vytvoriť zásady a systémy, ktoré budú zodpovedať tomuto novému typu „augmentácia personálu.”

4. Regulácia robota

Hrozba zaujatosti a zneužitia AI je vážna. Táto technológia môže nielen ohroziť mnohé pracovné miesta, ale prípadná nesprávna implementácia môže vystaviť organizácie vážnej zodpovednosti a negatívne ovplyvniť pracovnú silu. Od vyhýbania sa zaujatosti až po inkluzívnosť, HR tímy zohrávajú kľúčovú úlohu pri etickom nasadení a správe technológií AI.

HR profesionáli budú mať za úlohu prechádzať krehkou rovnováhou medzi využívaním umelej inteligencie na efektívnosť a zabezpečením toho, aby jej aplikácia presadzovala spravodlivosť, súkromie a nediskrimináciu.

Súvisiace: Ako úspešne implementovať AI do svojho podnikania – prekonávanie výziev a budovanie tímu pripraveného na budúcnosť

Čo musia HR intrapreneurs urobiť, aby prijali AI správnym spôsobom

Budúcnosť práce sa formuje podľa Adopcia AIa jej úspech od začiatku závisí od správneho prístupu. Moja skúsenosť ukazuje, že pre úspešné organizácie vyniká jedna univerzálna črta: prítomnosť agentov zmeny. Každá organizácia, bez ohľadu na veľkosť, má úžitok z intrapodnikateľov, ktorí sú otvorení zmenám a odhodlaní stáť na čele transformačného úsilia. Títo intrapodnikatelia sú kľúčoví pri riadení budúcnosti práce, pretože pomáhajú organizovať integráciu nových technológií do ich obchodných modelov.

Lídri v oblasti ľudských zdrojov a talentov by mali využiť túto dynamiku a podporiť symbiotický vzťah s intrapreneurs, aby vyvinuli prispôsobené riešenia na prijatie AI, čím sa zabezpečí, že nielenže budú držať krok s technologickým pokrokom, ale budú aj aktívne formovať svoju trajektóriu.

Zabezpečenie miesta pri stole:

HR by malo zaujať proaktívny postoj pri prijímaní AI, aj keď je vo vašej organizácii stále v počiatočnom štádiu. Zabezpečením pozície v popredí iniciatívy AI môže a malo by HR uľahčiť a viesť celú organizáciu pri prijímaní tejto významnej zmeny.

Keďže AI má potenciál ovplyvniť každý aspekt organizácie, je nevyhnutné, aby HR túto technológiu nielen chápal a obhajoval ju, ale tiež viedol jej integráciu naprieč všetkými oddeleniami. HR by malo povzbudzovať a podporovať podnikateľov a všetkých zamestnancov v tom využiť AI pri svojich každodenných úlohách, čím preukazujú svoju hodnotu nielen pre prevádzkovú efektivitu, ale aj pre osobný a profesionálny rast.

Ovládajte technológiu:

Na efektívnu navigáciu a bežná AI, HR to musí najskôr dôkladne pochopiť. Využitie plného potenciálu tejto technológie je kľúčové pre využitie jej rozsiahlych výhod. HR zohráva zásadnú úlohu pri identifikácii potrebných nástrojov a zručností, ktoré musia zamestnanci získať, a následnej integrácii týchto poznatkov do každodenných pracovných postupov.

Pred širšou implementáciou AI by HR malo začať komplexne školiace programy ktoré nielen vzdelávajú, ale aj uisťujú zamestnancov o úlohe AI ​​v budúcnosti podnikania. Vedením týchto vzdelávacích iniciatív môže HR formovať štruktúru a efektivitu týchto programov a zabezpečiť, aby vyhovovali potrebám organizácie a jej pracovnej sily.

Súvisiace: 3 spôsoby, ako pripraviť svoju firmu na budúcnosť AI

Pozerať sa dopredu

Generatívna umelá inteligencia má transformačný potenciál na predefinovanie podnikateľského prostredia, ale uvedomenie si tohto obrovského potenciálu závisí od viac než len z prijatia technológie. Zásadne to závisí od talentu v rámci pracovnej sily, ktorý riadia HR a odvážni podnikatelia. Títo vizionárskych lídrov nielen implementovať nové nástroje; sú príkladom ich použitia a demonštrujú hlboký vplyv AI na všetkých úrovniach organizácie.

HR zohráva kľúčovú úlohu pri podpore tohto prostredia a umožňuje intrapodnikateľom viesť a inšpirovať každého jednotlivca, ktorého sa dotknú. Spoločne premenia každého zamestnanca na katalyzátor zmien, čím podnietia rozšírenú vášeň pre inovácie, ktoré hlboko rezonujú a udržujú dlhodobý úspech.Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.entrepreneur.com/science-technology/ai-will-transform-the-workplace-heres-how-hr-can-prepare/472581
__
entrepreneur.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.