Novinky

Čo znamená zmena nahlasovania odberateľov

0 0

Najlepší spôsob, ako prinútiť investorov, aby sa na niečo prestali zameriavať, je prestať im to vôbec hovoriť.

Netflix Vo štvrtok uviedla, že od prvého štvrťroka 2025 už nebude uvádzať štvrťročné počty členov a priemerné príjmy na členstvo.

Ide o významnú zmenu pre spoločnosť a pre takzvané „streamingové vojny“, ktoré boli do značnej miery definované pretekmi o zákazníkov. Netflix chce, aby investori posudzovali spoločnosť podľa rovnakých metrík, ktoré manažéri považujú za „našeho najlepšieho zástupcu spokojnosti zákazníkov“, uviedla spoločnosť vo svojom štvrťročnom akcionársky list.

Konkrétne: príjmy, prevádzková marža, voľný peňažný tok – a množstvo času stráveného na Netflixe.

Je to tiež signál, že druhá vlna rastu predplatiteľov Netflixu sa môže skončiť. Spoločnosť oznámila, že v prvom štvrťroku pridala 9,3 milióna predplatiteľov v rámci globálneho zásahu proti zdieľaniu hesiel zavedenie lacnejšieho presadila sa úroveň reklamy. (Vrstva reklám stojí v USA 6,99 USD mesačne na rozdiel od štandardného plánu 15,49 USD).

Rast predplatiteľov v druhom štvrťroku bude nižší ako v prvom štvrťroku z dôvodu „sezónnosti“, uviedla spoločnosť v liste. To môže byť začiatok dlhšieho obdobia spomaľovania pridávania predplatiteľov, pretože väčšina používateľov, ktorí zdieľajú heslá zadarmo, sú teraz platiacimi zákazníkmi.

ARM, ktorý Netflix definuje ako „príjem zo streamovania vydelený priemerným počtom platených členstiev za streamovanie vydelený počtom mesiacov v danom období“, vzrástol v tomto štvrťroku medziročne len o 1 %.

Akcie Netflixu klesli o 4 % v obchodovaní mimo pracovného času, čiastočne kvôli slabšiemu výhľadu celoročného rastu tržieb, ako odhadovali niektorí analytici. Netflix predpovedá rast výnosov o 16 % v druhom štvrťroku, ale len o 13 % až 15 % za celý rok.

Investori zvyčajne nemajú radi menšiu transparentnosť. Je obzvlášť pozoruhodné, že Netflix obmedzuje granulárne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/netflix-earnings-what-subscriber-reporting-change-means.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.