Novinky

Zisk Netflixu (NFLX) v 1. štvrťroku 2024

0 0

Pár sedí pred televízorom s logom Netflix.

Picture Alliance | Picture Alliance | Getty Images

LOS ANGELES – Netflix Spoločnosť už od budúceho roka nebude poskytovať štvrťročné členské čísla ani priemerný príjem na používateľa, uviedla spoločnosť vo štvrtok, keď oznámila, že zisky prekonali horný aj spodný riadok.

Celkový počet členov vzrástol v tomto štvrťroku o 16 % a dosiahol 269,6 milióna, čo je výrazne nad očakávanými 264,2 milióna na Wall Street. Tento štvrťrok však bude jedným z posledných pohľadov investorov na základňu predplatiteľov spoločnosti v budúcnosti.

„Ako sme uviedli v predchádzajúcich listoch, zameriavame sa na výnosy a prevádzkovú maržu ako naše primárne finančné metriky – a angažovanosť (tj čas strávený) ako náš najlepší ukazovateľ spokojnosti zákazníkov,“ hovorí spoločnosť uviedla vo svojom štvrťročnom liste akcionárom. “V našich začiatkoch, keď sme mali malé príjmy alebo zisk, bol rast členstva silným ukazovateľom nášho budúceho potenciálu.”

Netflix teraz uviedol, že generuje značný zisk a voľný peňažný tok – ako aj vyvíja nové zdroje príjmov, ako je reklama a zásah proti zdieľaniu hesiel – počet jej členov nie je jediným faktorom rastu spoločnosti. Uviedla, že metrika stratila význam po tom, čo začala ponúkať viacero cenových bodov za členstvo.

Spoločnosť uviedla, že bude stále oznamovať „hlavné míľniky predplatiteľov, keď ich prekročíme“.

Netflix tiež poznamenal, že očakáva, že platené čisté prírastky budú v druhom štvrťroku nižšie v porovnaní s prvým štvrťrokom „kvôli typickej sezónnosti“. Jej prognóza tržieb v druhom štvrťroku vo výške 9,49 miliardy dolárov sa len približovala odhadu Wall Street vo výške 9,54 miliardy dolárov

Akcie spoločnosti v rozšírenom obchodovaní klesli o približne 3 %.

Tu sú výsledky Netflixu za prvý štvrťrok:

  • Zisk na akciu: 5,28 USD oproti 4,52 USD očakávaný…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/18/netflix-nflx-earnings-q1-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.