Novinky

Správa ziskov ASML za Q1 2024

0 0

Akcie ASML klesajú po strate predaja v 1. štvrťroku

Akcie z ASML v stredu klesol, pretože spoločnosť premeškala predpovede predaja, ale držala sa svojho celoročného výhľadu.

Akcie ASML klesli na začiatku obchodovania v Európe po výsledkoch o približne 4,5 %.

Tu je postup ASML v porovnaní s odhadmi konsenzu LSEG:

  • Čistý predaj: Â 5,29 miliardy eur (5,62 miliardy USD) oproti očakávaným 5,39 miliardy eur.
  • Čistý zisk: 1,22 miliardy eur oproti očakávaným 1,07 miliardy eur.

Čisté tržby medziročne klesli o 21,6 %, pričom čistý zisk klesol o 37,4 %. Čistý predaj ASML klesol v strede smerovania spoločnosti.

Čisté rezervácie strojov ASML, ostro sledované rezervácie, dosiahli v prvom štvrťroku celkovo 3,6 miliardy eur, čo je medziročný pokles o 4 %, ale v porovnaní s decembrovým štvrťrokom sa prepadol takmer o dve tretiny.

ASML je jednou z najdôležitejších polovodičových firiem na svete, ktorá vyrába nástroje známe ako extrémne ultrafialové litografické stroje, ktoré sú potrebné na výrobu najmodernejších čipov na celom svete.

Minulý rok slabý dopyt po spotrebnej elektronike, ako sú smartfóny a notebooky, zasiahol výrobcov čipov, ktorí vyrábajú polovodiče pre tieto zariadenia. To zase viedlo k mierne slabšiemu dopytu po zariadení ASML.

Avšak rôzne polovodičové firmy, ako napríklad výrobca pamäťových čipov Samsung, to vidia oživenie dopytu.

“Najnovšie finančné výsledky spoločnosti ASML neboli čísla, v ktoré mnohí investori dúfali alebo očakávali. Po vynikajúcich objednávkach za štvrtý štvrťrok sa očakávalo, že objednávky v prvom štvrťroku klesnú kvôli ich paušálnej povahe, ale suma, ktorá klesla, bola horšia, než sa očakávalo, a potenciálne by mohlo byť signál včasného varovania pre obavy,“ uviedol v stredu Ben Barringer, technologický analytik spoločnosti Quilter Cheviot.

“V hre je množstvo faktorov; ekonomické prostredie je stále neuveriteľne neisté, a preto zákazníci neobjednávajú v rovnakých množstvách ako predtým; existuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/17/asml-earnings-report-q1-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.