Novinky

Recenzia ASUS ROG Zephyrus G16 (2024): Nielen pre hráčov

0 0

Najnovší ASUS je neuveriteľne všestranný a štýlový univerzál. Ale pre tých, ktorí chcú niečo ešte sýtejšie, je tu . Nielen, že obsahuje výkonnejší procesor Intel Core Ultra 9, ale podporuje až grafické karty NVIDIA RTX 4090. To nie je všetko. Jeho OLED displej sa obnovuje dvakrát rýchlejšie pri 240 Hz a má prekvapivo dobré reproduktory, ako aj čítačku SD kariet plnej veľkosti na rýchly prenos súborov z fotoaparátu. Takže napriek tomu, že je zameraný na hráčov, G16 je lepšie vybavený na to, aby slúžil ako prenosné editačné zariadenie, čo z neho robí skvelý systém aj pre ľudí, ktorí sa nestarajú o skákanie zajačikov a fragging.

Dizajn

Nové celohliníkové šasi G16 je jednoducho fantastické. Je to preto, že okrem toho, že je na dotyk ľahší (asi 0,1 libry) a tenší (asi 0,2 palca) ako predchádzajúci model, pôsobí ešte pevnejšie. V roku 2024 spoločnosť ASUS upustila od bodového maticového displeja na svojom veku pre jednu uhlopriečku s bielymi (nie RGB) LED diódami bežiacimi v strede, čo dodáva notebooku oveľa sofistikovanejší vzhľad bez toho, aby sa stal nudným. Je to ako tínedžer, ktorý vyrástol a naučil sa správne obliekať bez toho, aby stratil kontakt so svojimi hráčskymi koreňmi. Vo vnútri je podsvietená klávesnica s dúhovým osvetlením (hoci je jednozónová a nie na klávesy), po ktorej sú prekvapivo výrazné reproduktory s absolútne masívnym touchpadom pod ním. Celkovo je to krásne navrhnutý systém, ktorý vyzerá tak dobre, ako sa aj cíti.

Autor fotografie: Sam Rutheford/Engadget

Rovnako ako jeho menší súrodenec, aj ASUS ROG Zephyrus G16 kombinuje živý displej so super elegantnou konštrukciou, ale s lepšou konektivitou a ešte dlhšou výdržou batérie.

Pros

  • Živý 240Hz OLED displej
  • Elegantný dizajn
  • Skvelé reproduktory
  • Solídny výkon
Zápory

  • Pamäť je prispájkovaná
  • Trochu drahý
  • Znížený výkon CPU a GPU
  • Aplikácia Amoury Crate je neohrabaná

2 700 dolárov v Best Buy

ASUS tiež zahrnul správnu kombináciu možností pripojenia. G16 obsahuje dva sloty USB 3.2 Gen 2 Type-A, dva porty USB-C (z ktorých jeden podporuje Thunderbolt 4), HDMI 2.1, čítačku kariet SD plnej veľkosti a 3,5 mm audio jack. Toto je druh usporiadania, ktorý vám umožní voľne cestovať bez toho, aby ste sa museli starať o ďalšie dongle alebo adaptéry. Navyše vďaka novému konektoru Slim Power Jack od spoločnosti ASUS nemusíte pri nabíjaní zapájať žiadne ďalšie porty. A v štipke môžete G16 oživiť aj cez USB-C, aj keď pri nižších rýchlostiach (až okolo 100 wattov) ako s pribalenou 240-wattovou kockou.

Displej

2,5K (2 560 x 1 600) OLED obrazovka G16 môže byť najlepším komponentom. Je živý a podporuje obrovský farebný gamut (100 percent DCI-P3), zatiaľ čo jeho obnovovacia frekvencia 240 Hz ho robí skvelým aj pre hráčov, ktorí chcú vyžmýkať každú konkurenčnú výhodu. Aj keď je jas len priemerný, približne 400 nitov v režime štandardného rozlíšenia alebo 450 nitov v HDR, nemal som v skutočnosti žiadne problémy s videním obrazovky, pokiaľ nebol G16 na priamom slnečnom svetle. Posledným bonusom pre editory fotografií a videa je, že ASUS vo svojej aplikácii Armoy Crate obsahuje niekoľko kalibrovaných režimov zobrazenia pre sRGB, D65 P3 a DCI-P3, takže môžete presnejšie upravovať odtiene alebo farebnú kvalitu záznamu.

Výkon

240Hz OLED displej ASUS ROG Zephyrus G16 môže byť jedným z jeho najlepších komponentov vďaka živým farbám a množstvu kalibrovaných predvolieb na úpravu fotografií a videa. 240Hz OLED displej ASUS ROG Zephyrus G16 môže byť jedným z jeho najlepších komponentov vďaka živým farbám a množstvu kalibrovaných predvolieb na úpravu fotografií a videa.

Autor fotografie: Sam Rutherford/Engadget

Výkon G16 je celkom solídny vďaka procesoru Intel Core ultra 9 195H, až 32 GB RAM, 2 TB úložného priestoru a grafike NVIDIA RTX 4090. Tu sú však niektoré kompromisy pre štíhle šasi G16. V porovnaní s podobne veľkými súpermi, ako je , má G16 nižší celkový TDP (celkový výkon zariadenia), čo znamená, že aj keď sa zdá, že má rovnaké uvedené komponenty , stále je rozdiel v schopnostiach. Napríklad na našej kontrolnej jednotke s RTX 4080 je množstvo energie odosielanej do GPU 115 wattov oproti 175 wattom pre Razer. Pamäť RAM G16 je tiež prispájkovaná, takže po zakúpení nemôžete pridať viac.

In Cyberpunk 2077 pri 1440p a ultra grafike so zapnutým ray-tracingom dosiahol G16 68 snímok za sekundu, čo je len tesne pred tým, čo sme videli z menšieho (66 snímok za sekundu), napriek tomu, že druhý má nižšiu úroveň RTX 4070, ale s podobným výkonom. To znamená, že tieto čísla sú viac ako dostatočné na to, aby hry AAA fungovali hladko. A nezabudnime, že model Blade 14, ktorý som uviedol, stojí 2 700 dolárov, čo je rovnaká cena ako naša jednotka na kontrolu G16. Vďaka tomu je to vhodné porovnanie, aj keď notebook Razer má menšie rozmery.

Životnosť batérie

ASUS ROG Zephyrus G16 má veľký výber portov vrátane dvoch slotov USB 3.2 Gen 2 Type-A, dvoch portov USB-C (z ktorých jeden podporuje Thunderbolt 4), HDMI 2.1, čítačky kariet SD plnej veľkosti a 3,5 mm audio jack.ASUS ROG Zephyrus G16 má veľký výber portov vrátane dvoch slotov USB 3.2 Gen 2 Type-A, dvoch portov USB-C (z ktorých jeden podporuje Thunderbolt 4), HDMI 2.1, čítačky kariet SD plnej veľkosti a 3,5 mm audio jack.

Autor fotografie: Sam Rutherford/Engadget

Jednou z hlavných výhod väčšieho systému je priestor navyše pre väčšiu batériu. Pri teste PCMark 10 Open Office vydržal G16 9 hodín a 17 minút oproti iba 5:12 pre menší G14. To je solídna známka vzhľadom na to, že je tiež lepšia ako (8:31), ktorú sme preskúmali. Celková životnosť však závisí od vašej pracovnej záťaže, pretože keď som druhýkrát spustil test batérie iba pomocou GPU namiesto spoliehania sa na funkciu prepínania grafiky Optimus od NVIDIA, čas klesol len na 3:08. To znamená, že systém vydrží celý deň, ak používate základnú aplikáciu na zvýšenie produktivity, ale na náročnejšie úlohy, ako je hranie hier alebo úprava videa, budete chcieť mať 240-wattovú energetickú tehlu od spoločnosti ASUS blízko.

Zabaliť

ASUS ROG Zephyrus G16 má priestrannú klávesnicu a masívny touchpad.  Len by sme si želali, aby malo osvetlenie RGB pre jednotlivé kľúče namiesto jednozónového nastavenia. ASUS ROG Zephyrus G16 má priestrannú klávesnicu a masívny touchpad.  Len by sme si želali, aby malo osvetlenie RGB pre jednotlivé kľúče namiesto jednozónového nastavenia.

Autor fotografie: Sam Rutherford/Engadget

Rovnako ako jeho menší súrodenec je takmer ideálny tenký a ľahký herný notebook. Má elegantnú celohliníkovú konštrukciu, nádherný 240Hz OLED displej a dlhšiu výdrž batérie. Je pravda, že vďaka komponentom s nižším príkonom nemusí byť taký výkonný ako niektorí jeho konkurenti, ale stále má dostatok priestoru na to, aby zvládol prakticky všetko, čo naň môžete hodiť. A vďaka čítačke kariet SD plnej veľkosti je to ešte lepšia prenosná pracovná stanica na úpravu. Ale čo je najdôležitejšie, s počiatočnou cenou 1 750 dolárov je G16 prístupnejší ako mnohí z jeho špičkových (a objemnejších) konkurentov, čo z neho robí skvelú voľbu pre ľudí, ktorí chcú väčší systém, ktorý ich nebude zaťažovať.

Zdroj: https://www.engadget.com/asus-rog-zephyrus-g16-2024-review-not-just-for-gamers-153001954.html?src=rss

Obrázok: www.engadget.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.