Novinky

Kalifornia navrhuje „právo na odpojenie“ zákona, aby pomohla zamestnancom zostať po práci mimo

0 0

Kredit: Edgar Cervantes / Android Authority
  • Kalifornia zaviedla návrh zákona „Právo na odpojenie“, ktorý by zamestnancom uľahčil neprítomnosť po skončení pracovnej zmeny.
  • Pracovný čas zamestnancov bude musieť byť výslovne špecifikovaný a od zamestnancov sa nebude očakávať, že budú k dispozícii na prácu po týchto hodinách mimo mimoriadnych udalostí.
  • Ak sa tento zákon stane zákonom, porušenie týchto hodín by malo za následok sťažnosti a pokuty.

Zažili ste niekedy situáciu, že ste dokončili smenu v práci, no museli ste byť stále k dispozícii prostredníctvom telefónu a odpovedať na e-maily a hovory mimo pracovnej zmeny? Môžete nájsť falošnú útechu v tom, že je to príliš bežné, čo vedie k stavom, ako je syndróm vyhorenia, ktorý nepomáha nikomu zo zúčastnených. To je dôvod, prečo Kalifornia dúfa, že uzákoní nový zákon, ktorý dá zamestnancom „právo odpojiť sa“ od práce, keď sú mimo pracovného času.

Ako Správy CBS Podľa správ bol do zákonodarného zboru štátu Kalifornia zavedený zákon o zhromaždení 2751, ktorý vo všeobecnosti stanovuje „právo na odpojenie“ pre zamestnancov. Po schválení zákona tento zákon odstráni dôsledky neodpovedania na hovory zamestnávateľa po pracovnej zmene. Verejní a súkromní zamestnávatelia budú musieť vytvoriť politiku na pracovisku, ktorá zamestnancom umožní ignorovať zamestnávateľa počas ich voľna.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/california-proposes-right-to-disconnect-bill-3430642/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.