Novinky

Predvoj hlasujúci za Igera pred Peltzom v Disney proxy boji: správa

0 0

Bob Iger, generálny riaditeľ spoločnosti The Walt Disney Company, hovorí počas slávnostného otvorenia atrakcie Shanghai Disney Resort na tému Zootopia v Shanghai Disney Resort 19. decembra 2023 v Šanghaji v Číne.

Visual China Group | Getty Images

Disneyho najväčší akcionár, manažér indexového fondu Vanguard, plánuje podporiť manažment spoločnosti Nelson Peltz's Trian Partners v stredajšom hlasovaní predstavenstva, Informovala o tom agentúra Bloomberg News utorok s odvolaním sa na nemenovaných ľudí oboznámených s touto záležitosťou.

Inštitucionálni akcionári môžu svoj hlas zmeniť do stredy. Vanguard vlastní 7,8 % akcií Disney. Čierna skaladruhý najväčší akcionár spoločnosti Disney so 4,2 % akcií, tiež podporuje úradujúce predstavenstvo a generálneho riaditeľa Boba Igera, Informoval o tom denník Wall Street Journal pondelok.

Správa o tom, ako údajne najväčší akcionári spoločnosti Disney hlasujú, vyvolala v utorok večer ostrú kritiku zo strany niekdajšieho akcionárskeho aktivistu Billa Ackmana.

“Len spoločnosť a jej poradcovia majú prístup k tomu, ako akcionári hlasovali pred dňom výročného zhromaždenia,” Ackman napísal na platforme sociálnych médií X. “Dôvod, prečo musí byť priebeh volieb riaditeľov utajený, kým nebudú konečné výsledky, je ten, že únik výsledkov môže ovplyvniť konečný výsledok.”

Akcionári Disney by mali podporiť Peltzovo úsilie, napísal Ackman, a to jednak preto, že by bol „veľmi aditívnym“ k Disneymu, ako aj preto, že mediálne úniky, o ktorých Ackman tvrdil, že pochádzali od Disneyho alebo jeho poradcov, vyvolali otázku, prečo vedenie „tak tvrdo bojovalo, aby ho udržal“. preč ho.”

Bolo by značná rana pre Peltzove ambície vstúpiť do predstavenstva Disney ak sa BlackRock aj Vanguard presunú, aby podporili kandidátov mediálnej spoločnosti. Neznámi by tak zostali iba State Street a Geode Capital Management, tretí a štvrtý najväčší akcionári spoločnosti.

Prostredníctvom an


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/disney-proxy-fight-vanguard-voting-for-management-over-peltz.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.