Novinky

Akcie Intelu klesajú po tom, čo spoločnosť odhalila prevádzkovú stratu vo výške 7 miliárd dolárov v zlievarenskom biznise

0 0

Americký prezident Joe Biden navštívil Intel Ocotillo Campus v Chandleri, Arizona, USA, 20. marca 2024.ÂÂ

Kevin Lamarque | Reuters

Intel akcie v utorok v rozšírenom obchodovaní klesli o viac ako 4 %. po zverejnení spoločnosti dlho očakávané finančné údaje pre svoje podnikanie v oblasti výroby polovodičov, ktoré sa často nazýva zlievareň, v podaní SEC.

Spoločnosť Intel uviedla, že jej zlieváreň zaznamenala v roku 2023 prevádzkovú stratu 7 miliárd USD pri tržbách 18,9 miliárd USD. To je väčšia strata ako 5,2 miliardy dolárov, ktoré Intel vykázal v roku 2022 vo svojom zlievarenskom biznise pri tržbách 25,7 miliardy dolárov.

Toto je prvýkrát, čo spoločnosť Intel zverejnila, aké výnosy dosahuje jej zlievarenská činnosť. Historicky spoločnosť Intel navrhovala svoje vlastné čipy, ako aj svoju vlastnú výrobu, a hlásila investorom konečný predaj čipov. Iné americké polovodičové spoločnosti ako Nvidia a AMD navrhujú svoje čipy, ale posielajú ich do ázijských zlievarní – často taiwanskej TSMC – na výrobu.

Intel nabádal investorov pod vedením generálneho riaditeľa Patricka Gelsingera k plánu, v ktorom by pokračoval vo výrobe vlastných procesorov, ale zároveň by rozbehol externú zlieváreň na výrobu čipov pre iné spoločnosti. Úloha Intelu ako jednej z mála amerických spoločností, ktoré vyrábajú špičkovú výrobu polovodičov na americkej pôde, bola veľkým dôvodom, prečo minulý mesiac zabezpečila financovanie zákona CHIPS vo výške takmer 20 miliárd dolárov.

Veľká časť príjmov zlievarne Intelu v súčasnosti pochádza z jej vlastných operácií, uviedol Intel v utorok. Intel tiež preformuloval svoje produktové divízie, aby vykázal svoje náklady, ako keby to bola takzvaná „bájková“ spoločnosť, ktorá musí účtovať o zlievárni ako o náklade.

Spoločnosť Intel uviedla, že jej novozriadená divízia produktov, ktorá pozostáva najmä z procesorov pre PC a servery, vykázala v roku 2023 prevádzkový príjem 11,3 miliardy USD pri predaji 47,7 USD.

Intel v utorok uviedol, že očakáva…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/intel-shares-fall-after-company-reveals-7-billion-operating-loss-in-foundry-business.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.