Novinky

Fed Mester stále očakáva zníženie sadzieb v tomto roku, ale vylučuje máj

0 0

Prezidentka Fedu v Clevelande Loretta Mester: V oblasti inflácie sa dosiahol výrazný pokrok

Prezidentka Clevelandského Federálneho rezervného systému Loretta Mesterová v utorok uviedla, že tento rok stále očakáva zníženie úrokových sadzieb, ale vylúčila ďalšie zasadnutie o politike v máji.

Mester tiež uviedol, že dlhodobá cesta je vyššia, ako si politici predtým mysleli.

Predstaviteľ centrálnej banky zaznamenal pokrok dosiahnutý v oblasti inflácie, zatiaľ čo ekonomika pokračovala v raste. Ak to bude pokračovať, je pravdepodobné, že dôjde k zníženiu sadzieb, hoci neponúkla žiadne usmernenie o načasovaní alebo rozsahu.

“Naďalej si myslím, že najpravdepodobnejším scenárom je, že inflácia bude v priebehu času pokračovať na svojej klesajúcej trajektórii na 2 percentá. Potrebujem však vidieť viac údajov, aby som si zvýšil dôveru,” povedal Mester v pripravených poznámkach na prejav v Clevelande.

Dodatočné údaje o inflácii poskytnú informácie o tom, či niektoré tohtoročné údaje, ktoré boli vyššie, ako sa očakávalo, boli buď dočasnými výkyvmi, alebo znakom toho, že pokrok v inflácii „zastavuje,“ dodala.

“Neočakávam, že do nasledujúceho zasadnutia FOMC budem mať dostatok informácií na to, aby som sa rozhodol,” povedal Mester.

Tieto poznámky prichádzajú takmer dva týždne po tom, ako za ne opäť hlasoval Federálny výbor pre voľný trh, ktorý stanovuje sadzby držať svoju kľúčovú jednodňovú úrokovú sadzbu v rozmedzí od 5,25 % do 5,5 %, kde je to od júla 2023. Vo vyhlásení po stretnutí sa zopakovali Mesterove poznámky, že výbor musí vidieť viac dôkazov, že inflácia sa blíži k 2-percentnému cieľu, skôr ako začne znižovať sadzby.

Zdá sa, že Mesterove komentáre vylučujú zníženie na stretnutí FOMC od 30. apríla do 1. mája, čo sa odráža aj v trhových cenách. Mester je členom FOMC s hlasovacím právom, ale po uplynutí 10-ročného limitu odíde v júni.

Futures obchodníci očakávajú, že Fed začne uvoľňovať v júni a do konca roka zníži o trištvrte percentuálneho bodu.

Pri hľadaní zníženia sadzieb Mester povedala, že…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/04/02/feds-mester-still-expects-rate-cuts-this-year-but-rules-out-may.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.