Novinky

SpaceX má povolenie na pokus o tretí štart lode vo štvrtok

0 0

Kozmická loď Starship novej generácie spoločnosti SpaceX na vrchole svojej výkonnej rakety Super Heavy je pripravená na tretí štart z odpaľovacej rampy spoločnosti Boca Chica na skúšobný let bez posádky neďaleko Brownsville v Texase 13. marca 2024.

Joe Skipper | Reuters

Elona Muska SpaceX sa pripravuje na spustenie svojho tretieho skúšobného letu Starship hneď vo štvrtok ráno po tom, čo federálne regulačné orgány tento pokus podpísali.

Federálny úrad pre letectvo v stredu vydal SpaceX spúšťaciu licenciu spoločnosť potrebovala pilotovať svoj najnovší prototyp Starship.

FAA uviedla, že SpaceX „splnila všetky požiadavky na bezpečnosť, životné prostredie, politiku a finančnú zodpovednosť“.

SpaceX sa zameriava na štartovacie okno medzi 8:00 ET a 9:50 ET vo štvrtok. Spoločnosť plánuje uvedenie na trh vysielať naživo, pričom webový prenos sa začne 30 minút pred otvorením okna.

Zaregistrujte sa tu a získajte týždenné vydania bulletinu CNBC Investing in Space.

Cieľom spoločnosti je nadviazať na minuloročné lety prototypu Starship, tzv druhý a najnovší z ktorých sa do vesmíru dostali v novembri. Testovacie lety mali zmiešané výsledky, pričom obe rakety lietali niekoľko minút a dosiahli niekoľko míľnikov, kým boli nakoniec zničené kvôli problémom.

SpaceX a FAA vykonal vyšetrovanie do problémov novembrového štartu, čo viedlo k tomu, že spoločnosť vykonala zmeny na monster rakete pred tretím pokusom.

Okrem toho SpaceX uviedla, že má za cieľ demonštrovať nové schopnosti s tretím letom hviezdnej lode, vrátane otvárania a zatvárania dverí kozmickej lode, prenášanie paliva počas letu v demonštrácii NASA a striekajúcej sa dolu v Indickom oceáne.

Nenechajte si ujsť tieto príbehy od CNBC PRO:

Raketa Starship spoločnosti SpaceX dosiahne vesmír, ale počas letu je zámerne zničená


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/13/spacex-cleared-to-attempt-third-starship-launch-thursday.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.