Novinky

Čína usporiada stretnutie „Two Sessions“ uprostred diskusie o stimuloch podobných bazuke

0 0

Čínska vlajka vlaje na vrchole Veľkej sály ľudu pred otváracím ceremoniálom Fóra pásu a cesty (BRF) pri príležitosti 10. výročia iniciatívy Pás a cesta v Pekingu, Čína 18. októbra 2023.

Edgar Su | Reuters

PEKING – Čína má tento týždeň začať svoje výročné parlamentné schôdze, na ktorých investori pozorne sledujú signály o ekonomických stimuloch.

Krajina je Hrubý domáci produkt vzrástol v roku 2023 o 5,2 %., ale celkové zotavenie z pandémie Covid-19 bolo pomalšie, ako mnohí očakávali. A predĺžený prepad na masívnom realitnom trhu a klesajúci globálny dopyt po čínskom exporte prispeli k nízkej úrovni spotrebiteľského a podnikateľského sentimentu.

To všetko viedlo k otázkam, či Peking zasiahne s rozsiahlou podporou. Doteraz boli úrady pomerne rezervované.

Peking v decembri signalizoval, že akákoľvek nová politická podpora bude „vhodné“, povedal Wang Jun, hlavný ekonóm Huatai Asset Management, a dodal, že „neexistuje žiadny spôsob, ako by stimul bol taký veľký ako v roku 2008. Vyplýva to z prekladu jeho poznámok v mandarínčine pre CNBC.

Čínska hospodárska politika je zvyčajne stanovená na výročnej schôdzi v decembri lídrami vládnucej Komunistickej strany Číny.

Stretnutia tento mesiac, známe ako „dve zasadnutia“, sú na vládnej úrovni, nie na úrovni strán a zvyčajne zverejňujú viac podrobností o plánoch politiky, ako je napríklad cieľ HDP na tento rok.

Generálny riaditeľ spoločnosti Sands China tvrdí, že jej príjmy z nehrania vzrástli

Wang povedal, že sleduje pripomienky k plánom úradov pre sektor nehnuteľností, kapitálové trhy a financie miestnej samosprávy.

V roku 2008, keď sa svet zmietal vo finančnej kríze, Čína rozpútala a masívny stimulačný balík udržať rast s väčším dopytom. Zatiaľ čo sa ekonomika zotavila, opatrenia vyvolali kritiku nárast miestnej samosprávy…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/china-to-hold-two-sessions-meeting-amid-bazooka-like-stimulus-debate.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.