Novinky

CNBC Daily Open: Výrobný ťah v USA pokračuje

0 0

Pracovníci montujú dosky s plošnými spojmi vo výrobnom závode Intervala v Mount Pleasant v Pensylvánii v USA v utorok 30. januára 2024. Americký úrad pre sčítanie ľudu je naplánovaný na zverejnenie údajov o objednávkach v továrňach 2. februára.

Justin Merriman | Bloomberg | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Wall Street dosiahla nové maximum
Americké akcie ukončili piatkovú seansu na silnej úrovni. The
Nasdaq Composite ruža na historické maximumprekonala svoj rekord z roku 2021 a vyletela nad 1 %. S&P 500 tiež uzavrel na čerstvom maxime, keď pridal 0,80 % a po prvýkrát uzavrel nad úrovňou 5 100. The blue-chip Dow vzrástol o 91 bodov.

V centre pozornosti kľúčové stretnutia v Číne
Čína sa chystá držať jeho každoročné parlamentné schôdze tento týždeň, ktoré budú investori pozorne sledovať kvôli signálom o ekonomických stimuloch. Chorý sektor nehnuteľností a pomalý rast vyvolali otázky, či Peking zasiahne s rozsiahlou podporou. Doteraz boli politici v tomto smere pomerne rezervovaní.

OPEC+ predlžuje obmedzovanie ropy
Výrobcovia OPEC+ spolu so Saudskou Arábiou a Ruskom predĺžia svoje dobrovoľné obmedzenie dodávok ropy do konca druhého štvrťroka. USA futures na ropu dosiahli 80 USD barel prvýkrát od novembra, čo poukazuje na sprísnenie trhu pred rozhodnutím OPEC+.

Rast amerického dlhu
Štátny dlh USA rastie rýchlejším tempom v posledných mesiacoch takmer každých 100 dní narástol o 1 bilión dolárov. Natrvalo prekročila 4. januára na 34 biliónov dolárov po krátkom prekročení hranice 29. decembra na základe údajov z amerického ministerstva financií.

(PRO) Fantastická štvorka
Hedžový fond…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/03/04/cnbc-daily-open-us-manufacturing-drag-continues.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.