Novinky

Záhadné bytosti obklopili loď kajakára plaviaceho sa v Amazónii

0 0

Video španielsky hovoriaceho kajakára nedávno obletelo sociálne siete v Južnej Amerike. Muž sa plavil na kajaku po rieke Amazon, keď ho zrazu obkľúčili neidentifikované veľké vodné vtáky.

Tieto tvory určite majú plutvy a veľké sivohnedé telo. Jeden z nich sa vznášal veľmi blízko člnu a muž prejavil úžasnú zdržanlivosť vo svojich emóciách, len niečo potichu zamrmlal.

Potom skupina týchto tvorov začala vo vode tak prudko šantiť, že sa zdalo, akoby voda vrela. Nebolo však viditeľné nič, čo by pomohlo pri identifikácii týchto zvierat.

Najlogickejšia verzia bola, že to boli amazonské delfíny – inii.

Po prvé, inia má svetloružové telo a plutva, ktorú ste videli na začiatku videa, je veľmi tmavá.

A po druhé, inias milujú vystrčiť náhubky s úzkym ňufákom z vody a na videu pri ich hrách žiadne stvorenie nevytŕčalo z vody a nikde nebolo vidieť nič, čo by pripomínalo hlavu inie.

Telo plávajúce vedľa kajakárovej lode tiež veľmi nepripomína úzke telo ini, skôr niečo ako veľrýb alebo obrovský sumec. Ale kde ste videli skupinu tak veľkých sumcov, z ktorých by voda tak vrela?

Pokiaľ ide o veľryby, každý rok počas migrácie veľryby plávajú do vôd Amazonky, ale nie v tomto čase, ale v decembri, vo februári už v Amazónii nie sú žiadne veľryby.

A plávajú len do tých oblastí Amazónie, ktoré sú blízko miesta, kde sa rieka vlieva do Atlantického oceánu, a preto je tam slaná voda. Zvyšok Amazónie je čerstvý a veľryby nemôžu žiť v takejto vode.

Bohužiaľ, nie je povedané, kde v Amazónii sa tento kajakár plavil a kedy bolo toto video natočené, nie je tiež známe. Komentáre pod videom tiež naznačujú, že by mohlo ísť o amazonské lamantíny, ktoré sú v období párenia.

Originál článok: https://anomalien.com/mysterious-creatures-surrounded-the-boat-of-a-kayaker-sailing-in-the-amazon/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.