Novinky

Zoom (ZM) výkaz ziskov za 4. štvrťrok 2024

0 0

Eric Yuan, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Zoom Video Communications, stojí pred otváracím zvonom počas prvej verejnej ponuky spoločnosti na burze Nasdaq MarketSite v New Yorku 18. apríla 2019.

Victor J. Blue | Bloomberg | Getty Images

Zoom akcie vzrástli až o 13 % v rozšírenom obchodovaní v pondelok po tom, čo predajca softvéru na videorozhovory oznámil fiškálne výsledky za štvrtý štvrťrok, ktoré prekonali očakávania analytikov.

Takto sa spoločnosti darilo v porovnaní s konsenzom medzi analytikmi oslovenými LSEG:

  • Zisk na akciu: 1,22 USD, upravené oproti očakávaným 1,15 USD
  • Výnosy: 1,15 miliardy USD oproti očakávaným 1,13 miliardy USD

Tržby vzrástli o menej ako 3 % z 1,12 miliardy USD pred rokom, podľa a vyhlásenie. Spoločnosť vykázala čistý zisk 298,8 milióna USD alebo 98 centov na akciu za štvrťrok, ktorý sa skončil 31. januára, v porovnaní s čistou stratou 104,1 milióna USD alebo 36 centov na akciu v rovnakom štvrťroku minulého roka.

Ďaleko od svojho rozkvetu počas pandémie Covid, keď prudký nárast počtu pracovníkov na diaľku zvýšil výnosy o viac ako 100 % za päť štvrťrokov za sebou, sa Zoom teraz utápa v jednocifernom raste.

Rast by bol vo fiškálnom štvrtom štvrťroku rýchlejší, keby nedošlo k reorganizácii predaja, ktorej „dokončenie na medzinárodnej úrovni trvalo dlhšie ako na domácom trhu,“ povedala Kelly Steckelberg, finančná šéfka spoločnosti Zoom na konferenčnom hovore s analytikmi.

Na konci fiškálneho štvrtého štvrťroka mal Zoom 220 400 podnikových zákazníkov, čo je nárast z 219 700 na konci predchádzajúci štvrťrok.

Za prvý fiškálny štvrťrok spoločnosť Zoom požadovala upravený zisk na akciu vo výške 1,18 až 1,20 USD pri príjmoch 1,125 miliardy USD, čo by predstavovalo rast o menej ako 2 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Analytici v prieskume LSEG očakávali upravený zisk na akciu vo výške 1,13 USD a príjmy vo výške 1,13 miliardy USD.

Za fiškálny rok 2025 Zoom očakáva upravený zisk na akciu 4,85 až 4,88 USD, pričom 4,60 USD…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/zoom-zm-q4-earnings-report-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.