Novinky

Motorola predvádza koncepčný smartfón, ktorý sa dá omotať okolo vášho zápästia

0 0

Smartfón spoločnosti Motorola s „konceptom adaptívneho displeja“ sa môže používateľovi omotať okolo zápästia. Telefón dokáže vygenerovať pozadie, ktoré zodpovedá tomu, čo má používateľ na sebe.

Arjun Kharpal | CNBC

BARCELONA, Španielsko – Motorola si myslí, že v budúcnosti budeme môcť nosiť naše telefóny na zápästí.

Spoločnosť, ktorú vlastní čínsky technologický gigant Lenovopredviedla ohýbateľný smartfón počas Mobile World Congress v španielskej Barcelone po tom, ako ho minulý rok dráždila vo videu.

Je to len koncepčný produkt, takže nemusí byť nikdy vydaný. Spoločnosť Motorola však chce ukázať pokrok technológie displejov, aby vynikla na preplnenom trhu smartfónov.

Počas demonštrácie zástupca Motoroly ukázal, ako sa môže telefón rôznymi spôsobmi ohýbať, aby sa obtočil okolo zápästia alebo sa postavil na stôl.

Keď je telefón omotaný okolo zápästia, spôsob zobrazovania informácií sa mení. Aplikácie sa napríklad zobrazujú v hornej časti obrazovky.

Zástupca povedal, že telefón je „kontextovo vedomý“, takže sa prispôsobuje v závislosti od toho, ako bol ohnutý.

Mechanizmus, ktorý umožňuje ohýbanie telefónu, popísal zástupca Motoroly ako podobný tomu, ako funguje ľudská chrbtica.

„Koncept adaptívneho displeja“ Motoroly bol vystavený na Mobile World Congress v Barcelone. Smartfón sa môže ohýbať rôznymi spôsobmi.

Arjun Kharpal | CNBC


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/27/motorola-shows-off-concept-smartphone-that-can-wrap-around-your-wrist.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.