Novinky

USA sa stanú hlavným výrobcom logických čipov: Raimondo

0 0

Americká ministerka obchodu Gina Raimondo svedčí počas vypočutia výboru Snemovne reprezentantov pre vedu, vesmír a technológiu s názvom „Čipy na stole: Jednoročná revízia zákona o čipoch a vede“ v Rayburn Building vo Washingtone, DC, 19. septembra. 2023.

Tom Williams | Cq-roll Call, Inc. | Getty Images

WASHINGTON – Bidenova administratíva má v úmysle urobiť z USA hlavného výrobcu najmodernejších polovodičových čipov do roku 2030, aby mohol konkurovať na globálnom trhu, zvýšiť národnú bezpečnosť a vytvoriť viac pracovných miest, uviedla v pondelok ministerka obchodu Gina Raimondo.

„Naše investície do výroby špičkových logických čipov privedú túto krajinu k tomu, aby do konca desaťročia produkovala približne 20 % špičkových svetových logických čipov,“ povedal Raimondo počas prejavu v Centre pre strategické a medzinárodné štúdie. .

“To je veľká vec,” dodala. “Prečo je to veľký problém? Pretože ľudia, dnes sme na nule.”

Oznámenie prichádza rok po tom, ako ministerstvo obchodu USA otvorilo žiadosti o financovanie Zákon o čipoch a vede z roku 2022počítajúc do toho 39 miliárd USD vo výrobných stimulocha Raimondo načrtol svoje ciele do roku 2030. Medzi nimi bol návrh a výroba najpokročilejších čipov na svete v najmenej dvoch nových výrobných klastroch postavených na tento účel.

Plán povedie k “státisícom dobre platených pracovných miest,” povedal v pondelok Raimondo.

Špičkové logické polovodičové čipy sa používajú v pokročilých technológiách, ako je umelá inteligencia, kvantové výpočty a strojové učenie. McKinsey & Companyglobálna manažérska poradenská firma.

„Keď sme s tým začínali, generatívna AI nebola ani súčasťou nášho slovníka,“ povedal Raimondo.

“Teraz je to všade,” povedala. „Na trénovanie jedného veľkého jazyka sú potrebné desiatky tisíc špičkových polovodičových čipov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/us-set-to-become-a-major-leading-edge-logic-chip-maker.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.