Novinky

Honor predvádza v Magic 6 Pro technológiu na ovládanie auta očami

0 0

Honor predviedol, ako sa dá jeho technológia sledovania očí smartfónu použiť na ovládanie auta.

Česť

BARCELONA – Čínska firma Honor v nedeľu predviedla technológiu, ktorá umožňuje užívateľovi ovládať auto len pomocou očí.

Zariadenie Magic 6 Pro spoločnosti bolo predstavené medzinárodne v nedeľu na Mobile World Congress v Barcelone v Španielsku. Honor v rámci svojej tlačovej konferencie predviedol v smartfóne technológiu sledovania očí. Telefón využíva selfie kamery a umelú inteligenciu na sledovanie toho, kam sa na obrazovke pozerajú vaše oči.

Jedna ukážka zahŕňala aplikáciu na ovládanie auta. Aplikácia mala štyri príkazy – štart motora, zastavenie motora, dozadu a dopredu.

Vo videu o tejto funkcii Honor ukázal, ako sa človek môže pozerať na jeden z príkazov a auto vykoná funkciu, ako je pohyb vpred.

Aj keď sa nehovorilo o tom, či sa táto funkcia skutočne spustí u výrobcu automobilov, Honor sa snaží predviesť nové technológie vo svojich zariadeniach, ako je výrobcovia smartfónov sa navzájom pozerajú pomocou funkcií AI.

Huawei bol nútený predať Honor v roku 2020 konzorciu kupujúcich zachrániť značku pred zranením americkými sankciami. Odvtedy Honor uviedol na trh zariadenia, vrátane skladacích telefónov, pokúsiť sa rásť v prémiovom segmente trhu. Honor je v súčasnosti štvrtým najväčším hráčom na smartfónoch v Číne, no celosvetovo je stále malý.

Bude dúfať, že progresívne funkcie, ako je sledovanie očí, pomôžu zvýšiť príťažlivosť smartfónu.

Jednou z funkcií, ktorá príde do Honor's Magic 6 Pro v zámorí, je možnosť otvoriť aplikáciu len pohľadom na telefón. Keď sa v hornej časti obrazovky objaví upozornenie, používateľ sa naň môže len pozerať a technológia sledovania očí otvorí príslušnú aplikáciu.

Na MWC, najväčšom svetovom veľtrhu mobilných telefónov, o ktorých sa hovorí AI, Honor tiež predviedol koncept…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/25/honor-shows-off-tech-in-magic-6-pro-to-control-a-car-with-your-eyes.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.