Novinky

Čínske Lenovo predvádza notebook s priehľadnou obrazovkou

0 0

Koncept notebooku Lenovo má priehľadnú obrazovku.

Arjun Kharpal | CNBC

Čínsky technologický gigant Lenovo V pondelok ukázal prototyp notebooku, ktorý má priehľadnú obrazovku, čo podčiarkuje, ako sa najväčší svetový výrobca počítačov snaží inovovať po brutálnych pár rokoch pre trh.

Notebook je vybavený trackpadom, ktorý obsahuje dotykovú klávesnicu a stylus na kreslenie alebo navigáciu.

Zjavná otázka znie: Prečo by ste chceli tento druh zariadenia? Lenovo predviedlo niektoré zo svojich schopností.

Zástupca, ktorý viedol demonštráciu pre CNBC, umiestnil za obrazovku umelú slnečnicu. Kamera zabudovaná v notebooku dokázala identifikovať objekt ako slnečnicu a následne o ňom poskytnúť informácie pomocou technológie umelej inteligencie.

Počas demonštrácie Lenovo ukázalo, ako dokáže notebook identifikovať objekt za obrazovkou a zobraziť o ňom informácie.

Arjun Kharpal | CNBC

Ďalšie využitie, povedal zástupca, je v scenári výstavby. Napríklad, ak architekt navrhuje prístavbu domu, mohol by vidieť dom cez obrazovku a pomocou dotykového pera nakresliť svoj návrh, aby si predstavil, ako by mohol vyzerať.

Rovnako ako všetky nové technológie, aj tu môžu byť možnosti využitia, o ktorých sme si doteraz ani nevedeli predstaviť.

Technológia je v niektorých smeroch podobná rozšírenej realite. AR, ktorá bola popularizoval okuliare alebo náhlavné súpravy ako Apple's Vision Proje, keď sa digitálny obsah prekrýva so skutočným svetom, ktorý vidíte pred sebou.

Keďže ide o koncepčný produkt, Lenovo neplánuje zariadenie predávať.

Výrobcovia počítačov však po ťažkých rokoch hľadia do budúcnosti. Predaj osobných počítačov počas vrcholiacej pandémie Covid-19 prudko vzrástol, ale keď sa ľudia vrátili do práce, začali klesať. V minulom roku klesli dodávky PC medziročne takmer o 15 %, podľa Gartner.

Bočný pohľad na Lenovo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/25/chinas-lenovo-shows-off-a-laptop-with-a-see-through-screen.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.