Novinky

Novavax urovná arbitráž Gavi v súvislosti so zrušeným nákupom Covid shot

0 0

Zdravotnícky pracovník pripraví dávku vakcíny Novavax, keďže Holandská zdravotnícka organizácia začína s očkovacím programom Novavax 21. marca 2022 v holandskom Haagu.

Patrick Van Katwijk | Getty Images

Akcie z Novavax vo štvrtok vyskočila o viac ako 20 % po tom, čo spoločnosť uviedla, že a horkú arbitráž spor s Gavimimovládna globálna očkovacia organizácia, nad a zrušené Zmluva o kúpe vakcíny proti Covid.

Novavax by mohol organizácii zaplatiť až 475 miliónov dolárov, ale celková suma môže byť nižšia, ak sa Gavi rozhodne v priebehu nasledujúcich piatich rokov objednať viac dávok od spoločnosti s obmedzenou hotovosťou.

Vyrovnanie napriek tomu eliminuje to, čo niektorí analytici považovali za jednu z najväčších neistôt okolo výrobcu Covid shot. znižovanie nákladov uprostred pochybností o jej schopnosti zostať v podnikaní a klesajúceho dopytu po produktoch Covid na celom svete.

Akcie Novavaxu minulý rok klesli o viac ako 50 % a na rok 2024 sú takmer na rovnakej úrovni, čo znamená, že trhová hodnota spoločnosti je približne 580 miliónov dolárov.

V roku 2022 Novavax ukončené kúpnu zmluvu so spoločnosťou Gavi so sídlom v Ženeve. Spoločnosť uviedla, že Gavi nedokázal zaobstarať 350 miliónov dávok vakcíny súhlasil s kúpou v máji 2021 v mene COVAX Facility, globálneho programu, ktorého cieľom je spravodlivejšia distribúcia vakcín proti Covid v krajinách s nižšími príjmami.

Gavi žiadal o vrátenie 700 miliónov dolárov, ktoré minul na zálohové platby za výstrely Novavaxu. Novavax uviedol, že tieto platby sú nevratné.

V rámci vysporiadania spoločnosť Novavax zaplatila počiatočných 75 miliónov USD spoločnosti Gavi a bude vykonávať odložené platby vo výške 80 miliónov USD každý rok do 31. decembra 2028. Tieto ročné platby budú splatné v štvrťročných splátkach.

Viac zdravotného pokrytia CNBC

Platby Novavaxu by však mohli byť kompenzované ročným „kreditom na očkovaciu látku“ vo výške 80 miliónov dolárov v rámci vyrovnania, ktoré…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/novavax-to-settle-gavi-arbitration-over-canceled-covid-shot-purchase.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.