Novinky

Na východe Slovenska sa opäť triasla zem, epicentrum bolo len 16 kilometrov od Humenného

0 0

2024-02-22 15:27:22 – (SITA.sk)

Na východe Slovenska vo štvrtok krátko pred 14:00 zaznamenali mierne zemetrasenie. Podľa Európskeho stredomorského seizmologického centra malo zemetrasenie magnitúdu 3,0. Vychádzalo z hĺbky deväť kilometrov. Jeho epicentrum bolo 50 kilometrov severne od Košíc a 16 kilometrov severozápadne od Humenného pri Domaši.

Ako informuje portál imeteo.sk, zemetrasenie mohli cítiť obyvatelia blízkeho okolia. „Slabé otrasy cítili obyvatelia v okolí Vodnej nádrže Domaša a dokonca aj v Humennnom. V porovnaní so zemetrasením spred niekoľkých mesiacov sú však prejavy oveľa slabšie,“ uviedol portál.

Zemetrasenie s magnitúdou 3.0 sa považuje za veľmi malé až malé zemetrasenie. „Dá sa pocítiť, no v drvivej väčšine je bez akýchkoľvek škôd….


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/na-vychode-slovenska-sa-opat-triasla-zem-epicentrum-bolo-len-16-kilometrov-od-humenneho/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.