Novinky

Rusi zrejme nedokážu okamžite využiť dobytie Avdijivky na rozšírenie územných ziskov, tvrdia Briti

0 0

2024-02-20 20:37:05 – (SITA.sk)

Po dobytí Avdijivky potrebujú ruské sily čas na opätovné doplnenie vybavenia a odpočinok, ale v najbližších týždňoch sa pokúsia rozšíriť územné zisky. Ako referuje web Ukrajinská pravda, takýto postup prognózujú britské spravodajské služby.

Britské ministerstvo obrany poznamenalo, že počas minulého týždňa ruské sily ovládli Avdijivku a koksovňu severne od tohto mesta, o ktoré sa od októbra minulého roka viedli tvrdé boje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily sa zároveň stiahli do chránených pozícií západne od Avdijivky.

„Naznačuje to, že ruským silám chýba bojová schopnosť na okamžité využitie dobytia Avdijivky a potrebujú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-zrejme-nedokazu-okamzite-vyuzit-dobytie-avdijivky-na-rozsirenie-uzemnych-ziskov-tvrdia-briti/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.