Novinky

FuboTV žaluje Disney, Fox, Warner Bros. kvôli spoločnému športovému podniku

0 0

Rafael Henrique | Lightrocket | Getty Images

Športová streamovacia platforma FuboTV žaluje Disney, Fox a Warner Bros. Discovery v súvislosti s ich nedávno oznámeným spoločným podnikom s odvolaním sa na to, čo spoločnosť nazýva „extrémne potlačenie konkurencie na americkom trhu streamovania zameraného na šport“, podľa kópie žaloby, ktorú získala CNBC.

spoločný podnik, oznámil začiatkom tohto mesiaca, má za cieľ ponúknuť divákom nový spôsob prístupu k markizáckym živým športom. Jeho uvedenie je naplánované na jeseň tohto roku, ale zostáva niekoľko otázok okolo jeho ceny a štruktúry.

„Títo horizontálni konkurenti sa dohodnú na vytvorení spoločného podniku, ktorý spôsobí značnú ujmu hospodárskej súťaži a spotrebiteľom,“ uvádza sa v sťažnosti.

V žalobe sú ako obžalovaní menovaní aj ESPN a Hulu vo vlastníctve Disney.

Hovorca spoločného podniku to odmietol komentovať.

Fubo tvrdí, že spoločnosti Disney, Fox a Warner Bros., ktoré kontrolujú značnú časť živého športového obsahu v USA, uvalili na Fubo požiadavky na viazanie a „výrazne nad trhové licenčné poplatky“, čím zvýšili ceny pre spotrebiteľov.

Teraz ich nový spoločný podnik umožňuje mediálnym spoločnostiam znížiť tieto ceny a vyhnúť sa rovnakým obmedzeniam, aké kanály musia prevádzkovať, čo im poskytuje konkurenčnú výhodu, tvrdí žaloba.

Ešte minulý týždeň dvíhal spoločný podnik obočie na tradičnom trhu platenej televízie s lídrami veľkých distribútorov súkromne vyjadrujúce obavy Alex Sherman z CNBC uviedol, že nový tenký balík by zvýšil počet zrušení káblovej televízie.

Craig Moffett, analytik spoločnosti MoffettNathanson, povedal, že v tom čase boli pravdepodobné protimonopolné výzvy.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/fubotv-sues-disney-fox-warner-bros-over-sports-joint-venture.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.