Novinky

Najkrajšie knižnice na svete: „Jediná vec, ktorú musíte bezpodmienečne vedieť je, kde je knižnica.“ (Albert Einstein)

0 0

2024-02-20 21:00:27 – (SITA.sk)

Ponúkajú nekonečný prístup k vedomostiam komukoľvek a bez akýchkoľvek nákladov, ľudské poznanie však podporujú aj prostredníctvom úžasného dizajnu. To sú najkrajšie knižnice, rozprestierajúce sa od Ria de Janeira až po Tokio.

Vizuálne krásne a esteticky príťažlivé knižnice existujú takmer na každom kontinente. Niektoré sú staré stovky rokov, zdobia ich pozlátené povrchové úpravy a podmanivé fresky. Iné sú nápadne moderné s elegantnými líniami a futuristickým nádychom. V každom prípade zachytávajú túžbu po poznaní a ducha úžasu, ktorý je potrebný na navrhnutie tak jedinečného priestoru.

Knižnica Strahovského kláštora (Praha, Česká republika)

Strahovska kniznica praha.webp

Strahovská knižnica, Praha architecturaldigest.com

Najstaršia časť…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vrealitach/najkrajsie-kniznice-na-svete-jedina-vec-ktoru-musite-bezpodmienecne-vediet-je-kde-je-kniznica-albert-einstein/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.