Novinky

Kochova záhrada prechádza revitalizáciou. Vieme, čo sa v nej zmení.

0 0

2024-02-20 21:50:32 – (SITA.sk)

Súkromné sanatórium Koch so záhradou na Partizánskej ulici má svoje korene v začiatkoch 20. storočia. Dal ho postaviť MUDr. Karol Koch podľa projektu významných architektov Dušana Jurkoviča, Jindřicha Merganca a Otokara Klimeša. Budova sanatória so záhradou je dnes kultúrnou pamiatkou a považuje sa za jedno z najlepších diel slovenského funkcionalizmu.

I keď leží v známej lokalite Bratislavským hradom a pamätníkom Slavín, mnohé roky zostávala nepovšimnutá pred zrakmi okoloidúcich. V týchto dňoch prechádza areál ďalšou obnovou, aby sa svojou atmosférou nadchýnal aj ďalšie generácie.

Socha.jpg

Autora sochy Milencov a Matky s dieťaťom nepoznáme www.bakurier.sk

Kochova záhrada dlhé roky chátrala, no ukrýva v sebe jedinečný koncept. Ten sa…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vrealitach/kochova-zahrada-prechadza-revitalizaciou-vieme-co-sa-v-nej-zmeni/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.