Novinky

Matovičovo hnutie Slovensko vyzýva Pellegriniho, aby zverejnil v Zbierke zákonov novelu Trestného zákona

0 0

2024-02-20 16:59:47 – (SITA.sk)

Hnutie Slovensko vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby zverejnil v Zbierke zákonov novelizáciu Trestného zákona.

„Peter Pellegrini chce 3 týždne naťahovať čas na zverejnenie Trestného zákona v Zbierke zákonov. Aj to svedčí o tom, že od začiatku šlo len o špinavé taktizovanie, aby koalícia doručila beztrestnosť svojim ľuďom a aby im tento plán neprekazil ani ústavný súd,“ skonštatoval člen poslaneckého klubu hnutia Gábor Grendel.

Skrátené konanie a zdržiavanie

Politický subjekt pripomína, že novela bola schvaľovaná v skrátenom legislatívnom konaní s odôvodnením, že sú porušované ľudské práva, rovnako poukazuje aj na skracovanie parlamentnej rozpravy.

Zároveň pripomína, že premiér Robert Fico poslal…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/matovicovo-hnutie-slovensko-vyzyva-pellegriniho-aby-zverejnil-v-zbierke-zakonov-novelu-trestneho-zakona/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.