Novinky

Biely dom rozšíri sankcie voči Rusku v súvislosti so smrťou Alexeja Navaľného

0 0

Kvety a portrét ruského opozičného vodcu Alexeja Navaľného vidno po Navaľného smrti, keď sa ľudia zhromažďujú neďaleko ruského veľvyslanectva v Paríži vo Francúzsku, 16. februára 2024.

Gonzalo Fuentes | Reuters

Biely dom plánuje vyhlásiť nové sankcie proti Rusku v reakcii na smrť vysoko postaveného vodcu ruskej opozície Alexej Navaľnyj minulý týždeň, hovorca národnej bezpečnosti John Kirby povedal utorok.

„Akýkoľvek príbeh sa ruská vláda rozhodne povedať svetu, je jasné, že za smrť pána Navaľného je zodpovedný prezident Putin a jeho vláda,“ povedal Kirby. “V reakcii na to, na pokyn prezidenta Bidena, v piatok tohto týždňa oznámime veľký balík sankcií.”

USA majú už uložené výrazné obchodné obmedzenia voči Rusku od začiatku vojny na Ukrajine zhruba pred dvoma rokmi.

Kirby poznamenal, že nové sankcie budú stavať na pokračujúcej snahe udusiť ruskú ekonomiku, pričom pridajú aj špecifické obmedzenia týkajúce sa Navaľného smrti. Dodal, že podrobnosti o sankciách budú k dispozícii v piatok.

Julia Navaľnaja, vdova po Navaľnom, označila Putina za zodpovedného za smrť svojho manžela minulý piatok, čo Kremeľ poprel. Väzenie, kde bol Navaľnyj, tvrdilo, že po prechádzke stratil vedomie a nedalo sa ho oživiť. Ruská vláda v pondelok uviedla, že áno vyšetrovanie Navaľného príčina smrti.

Následky Navaľného smrti prichádzajú, keď je Kongres na prestávke a a balík pomoci vo výške 95 miliárd dolárov s významným financovaním Ukrajiny zostáva na mŕtvom bode.

Kirby povedal, že Navaľného smrť zdôraznila potrebu, aby Kongres ukončil patovú situáciu a schválil balík financií na posilnenie obrany Ukrajiny proti Rusku.

„Jednou z najsilnejších vecí, ktoré môžeme práve teraz urobiť, aby sme sa postavili Vladimirovi Putinovi, je, samozrejme, opäť prejsť…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/white-house-to-expand-russia-sanctions-over-alexei-navalnys-death.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.