Novinky

Zisk Palo Alto Networks (PANW) v 2. štvrťroku 2024

0 0

Nikesh Arora, Palo Alto Networks

Adam Galica | CNBC

Akcie spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou Palo Alto Networks prepadol o 19% v rozšírenom obchodovaní v utorok, po spoločnosti nahlásené pauza v hornom a spodnom riadku, ale znížila svoj celoročný výhľad pre výnosy a fakturáciu.

Tu je návod, ako sa spoločnosti darilo v porovnaní s odhadmi LSEG, predtým Refinitiv:

  • Zisk na akciu: 1,46 USD, upravené, vs. očakávaných 1,30 USD
  • Výnosy: 1,98 miliardy USD oproti očakávaným 1,97 miliardy USD

Čistý zisk bol 1,7 miliardy USD za štvrťrok, alebo 4,89 USD na akciu, v porovnaní s 84 miliónmi USD alebo 0,25 USD na akciu vo fiškálnom druhom štvrťroku 2023.

Spoločnosť teraz smeruje k celkovým celoročným fakturáciám medzi 10,1 a 10,2 miliardami USD v porovnaní s predchádzajúcimi odhadmi 10,7 až 10,8 miliardy USD. Palo Alto Networks tiež očakáva, že celoročné výnosy sa budú pohybovať medzi 7,95 až 8 miliardami USD v porovnaní s predchádzajúcim odhadom 8,15 až 8,2 miliardy USD.

Generálny riaditeľ Nikesh Arora v konferenčnom hovore s analytikmi uviedol, že znížené usmernenia boli spôsobené „posunom“ v stratégii, „chcením urýchliť rast, migráciou a konsolidáciou našej platformy a aktiváciou vedúceho postavenia AI,“ dodal, že spoločnosť očakáva „ťažkého zákazníka“. “ ako spoločnosť zmenila postoj.

Usmernenia na nadchádzajúci štvrťrok tiež zaostali za konsenzuálnymi odhadmi. Analytici, ktorých oslovila LSEG, očakávali, že spoločnosť dosiahne vo fiškálnom treťom štvrťroku príjmy vo výške 2,04 miliardy USD, ale Palo Alto Networks teraz očakáva, že príjmy sa budú pohybovať v rozmedzí od 1,95 miliardy USD do 1,98 miliardy USD.

Nové usmernenia o fakturácii predstavujú celoročný rast medzi 10 % a 11 % v porovnaní s predchádzajúcimi usmerneniami, ktoré ukazovali rast fakturácií o 16 % až 17 %. Podobne aj Palo Alto Networks teraz očakáva celoročný rast tržieb medzi 15 % a 16 %, čo je pokles oproti pôvodným údajom, ktoré ukazovali rast 18 % až 19 %.

Znížené odhady prichádzajú aj vtedy, keď šialenstvo AI zametá akcie kybernetickej bezpečnosti a širšie…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/palo-alto-networks-shares-plunge-after-company-cuts-billings-revenue-guidance.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.