Novinky

Ruská skupina Wagner expanduje do afrického Sahelu s novou značkou

0 0

MOSKVA 1. októbra 2023: Ľudia navštívili 1. októbra 2023 v centre Moskvy provizórny pamätník šéfa súkromnej žoldnierskej skupiny Wagner Jevgenij Prigožin, aby si podľa pravoslávnej tradície pripomenuli 40 dní od jeho smrti.

Natália Kolesníková | Afp | Getty Images

Wagner Group bola nahradená novým subjektom známym ako Russian's Africa Corps vo svojich kľúčových baštách na kontinente, potvrdil jej nový líder.

Zakladatelia neslávne známej organizácie žoldnierov, Jevgenij Prigožin a Dmitrij Utkin, zahynuli pri leteckom nešťastí v auguste 2023, dva mesiace po tom, čo viedli bojovníkov Wagner v pochode na Moskvu s cieľom pokúsiť sa o vzburu proti obranným silám krajiny.

Polovojenský dodávateľ má an v mnohých politicky nestabilných afrických krajináchvrátane Stredoafrickej republiky, Líbye, Mali a Sudánu a teraz sa snaží získať oporu v Burkine Faso, ktorá bola ovládaná vojenskou juntou od prevratu v januári 2022.

Od smrti Prigozhina a Utkina je však budúcnosť jeho úlohy na kontinente zahalená neistotou.

“Pokračujeme v práci na africkom kontinente a pokračujeme v práci v Bielorusku. Pokračujeme v práci pre dobro Ruska,” uviedol minulý týždeň na videu nový líder a veterán Wagnerov Anton Jelizarov.

“Pracujeme úspešne. Nachádzam sa v veliteľstve skupiny v kozáckych táboroch. Budujeme tábor, aby nové jednotky, ktoré sa vytvoria – ktoré sa stanú súčasťou dobrovoľníckeho zboru Ruskej národnej gardy – mohli prísť a usadiť sa.” .”

Dokážu sa Putin a Trump dohodnúť za chrbtom Ukrajiny?  Nie, hovorí ukrajinský minister zahraničia

Jelizarov dodal, že to, čo je teraz Africký zbor, “vždy bránil, bráni a bude brániť ľud Ruskej federácie a záujmy Ruskej federácie, a budeme to robiť kdekoľvek na svete”.

Africký zbor koncom januára verejne vyhlásil na telegrame, že má…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/russias-wagner-group-expands-into-africas-sahel-with-a-new-brand.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.