Novinky

Zomrel svetový rekordér v maratóne Kiptum, osudnou sa mu stala autonehoda

0 0

2024-02-12 10:13:08 – (SITA.sk)

Atletický svet obletela v nedeľu neskoro večer smutná správa. Pri autonehode na západe Kene zahynul svetový rekordér v maratóne a jeden z najväčších kandidátov na zlatú medailu na tohtoročných olympijských hrách v Paríži Kelvin Kiptum.

Práve Kiptum bol šofér auta, ktoré z nezistených príčin zišlo z cesty a narazilo do stromu. Spoločne s 24-ročným kenským vytrvalcom zahynul aj jeho tréner z Rwandy Gervais Hakizimana a ťažko sa zranila ich 24-ročná spolucestujúca.

Detaily z nehody

Kiptumov priateľ Kenneth Kimaiyo pre AP povedal, že prišiel na miesto nehody krátko po tom, čo sa stala. Zistil, že Kiptuma vyhodilo z auta, ktoré malo rozbitú strechu a vyrazené…

Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/zomrel-svetovy-rekorder-v-maratone-kiptum-osudnou-sa-mu-stala-autonehoda/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.