Novinky

Výzva č. 1 Vedúci predstavitelia rebríčka Fortune 500 tvrdia, že čelia so zamestnancami: nový výskum

0 0

Vedúci pracovníci sa viac zaujímajú o produktivitu zamestnancov ako o ich návrat do kancelárie nový výskum z Atlassianu.

V septembri sa austrálska softvérová spoločnosť opýtala 100 vedúcich pracovníkov z rebríčka Fortune 500 a 100 vedúcich pracovníkov z rebríčka Fortune 1000, aký je ich najväčší organizačný problém, a takmer polovica (43 %) uviedla nízku produktivitu.

Iba tretina vedúcich pracovníkov s mandátom na úrade uviedla, že si myslí, že ich politika na úrade má nejaký vplyv na produktivitu. Namiesto toho 76 % opýtaných manažérov z rebríčka Fortune 500 uviedlo, že sa viac obávajú toho, ako ich tímy fungujú, než toho, kde pracujú.

Nie je to prvýkrát, čo vedúci pracovníci povedali, že sa obávajú, že pracovníci robia menej práce – a dôkazy naznačujú, že ich obavy nie sú neopodstatnené.

Na začiatku pandémie Covid-19 sa produktivita vyšplhala na úrovne, ktoré neboli zaznamenané za posledné desaťročia.

Ale ten nárast bol krátkodobý. V prvej polovici roku 2022 sa produktivita prepadla rekordne najvýraznejším tempom z roku 1947 a zostala nízka až do leta minulého roka, keď produktivita pracovníkov vzrástla o 5,2 %, čo je najrýchlejšie tempo rastu od roku 2020. Úrad pre štatistiku práce.

Aj keď sa produktivita zlepšuje, šéfovia sa stále snažia veriť, že ich zamestnanci pracujú bez neustáleho dozoru v kancelárii, hovorí Scott Farquhar, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Atlassian. CNBC Make It.

„Ľudia sa stále snažia adaptovať na prácu na diaľku a najmä manažéri stále zápasia so stratou kontroly, že niekto sedí priamo pred nimi,“ dodáva.

Čo spôsobuje pokles produktivity zamestnancov


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/no-1-challenge-fortune-500-execs-say-theyre-facing-with-employees-new-research.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.