Novinky

Akcie Nvidie a AMD dosiahli rekordné maximá pri náraste čipov AI

0 0

Generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia Corp Jensen Huang drží jeden z nových čipov spoločnosti RTX 4090 pre počítačové hry na tejto nedatovanej fotke poskytnutej 20. septembra 2022.

Nvidia Corp | prostredníctvom agentúry Reuters

AMD a Nvidia dosiahli vo štvrtok historické maximá, keďže investori sa naďalej dožadujú akcií spoločností vyrábajúcich čipy, ktoré poháňajú umelú inteligenciu.

Akcie AMD počas štvrtkového obchodovania vzrástli o viac ako 1 %, čím dosiahli svoju historicky najvyššiu uzatváraciu cenu, 162,67 USD, zatiaľ čo akcie Nvidie vzrástli o necelé 2 % na 571,07 USD. Obe spoločnosti zaznamenali dvojciferné percentuálne zisky na začiatku roka po výbušnom roku 2023, v ktorom akcie AMD vyskočili o 127,6 % a akcie Nvidie raketovo vzrástli o 238,8 %.

Rekordné ocenenia odrážajú pokračujúci záujem investorov a hlad po spoločnostiach, ktoré navrhujú a predávajú grafické procesory pre umelú inteligenciu. GPU boli pôvodne navrhnuté na hranie počítačových hier. Sú však tiež nevyhnutné pre školenie a nasadenie zložitých modelov AI, ako je GPT od OpenAI, čo vedie k masívnemu nárastu predaja čipov.

Nvidia bola posledné dva roky hlavným dodávateľom GPU pre spoločnosti s umelou inteligenciou a minulý rok bola najvýkonnejšou akciou v indexe S&P 500.

Investori sa čoraz viac zaujímajú o AMD, druhého najväčšieho samostatného výrobcu GPU. spoločnosť minulý rok oznámila nový čip, ktorý by mohol konkurovať Nvidii H100, čo je v súčasnosti štandard pre aplikácie AI.

Analytici tiež vidia, že AMD zlepšuje svoj softvér AI, čím odstraňuje jeden hlavný dôvod, prečo boli čipy Nvidia uprednostňované pred AMD.

Vo štvrtok, Taiwanská spoločnosť vyrábajúca polovodiče, ktorá vyrába čipy Nvidia a AMD, vykázala lepšie tržby, než sa očakávalo. Generálny riaditeľ CC Wei uviedol, že existuje silný dopyt po čipoch AI, ktoré využívajú najpokročilejšie výrobné techniky.

Vedenie spoločnosti TSMC verí, že výroba čipov AI by mohla predstavovať percento „vysokých tínedžerov“…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/nvidia-and-amd-shares-hit-record-highs-on-ai-chip-surge-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.