Novinky

AG tvrdí, že Meta odhaduje, že 100 000 detí denne sexuálne obťažuje na Facebooku a Instagrame

0 0

Pracovník zbiera odpadky pred novým logom a menom „Meta“ na nápise pred centrálou Facebooku 28. októbra 2021 v Menlo Park v Kalifornii.

Justin Sullivan | Getty Images

WASHINGTON – Nové právne podanie o zneužívaní detí dňa MetaAplikácie Facebook a Instagram tvrdia, že interný odhad spoločnosti z roku 2021 zistil, že až 100 000 detí denne dostalo na platformách sexuálne obťažovanie, ako sú obrázky genitálií dospelých.

Toto bolo odhalené v novo nezreagovaných častiach sťažnosti od generálneho prokurátora Nového Mexika v prebiehajúci súdny spor proti gigantovi sociálnych médií v súvislosti s krokmi spoločnosti na ochranu detí online, keďže tieto platformy explodovali v popularite medzi mladými ľuďmi.

Súčasťou sťažnosti je aj popis interného firemného chatu Meta z roku 2020, v ktorom sa jeden zamestnanec spýtal kolegu: „Čo konkrétne robíme pre starostlivosť o deti (niečo, o čom som práve počul, sa často deje na TikTok)?“

„Niekde medzi nulou a zanedbateľnou hodnotou,“ reagoval kolega. “Bezpečnosť detí je v tomto polčase jednoznačným cieľom.”

V tom istom roku sa vedúci pracovníci spoločnosti Meta pokúsili odpovedať na sťažnosť vedúceho pracovníka spoločnosti Apple, ktorého 12-ročné dieťa bolo vyžiadané na Facebooku, podľa novo neredigovaného podania.

„Toto je tá vec, ktorá Apple rozčuľuje do takej miery, že nám hrozí odstránením z App Store,“ povedal svojim kolegom zamestnanec Meta. Ten istý zamestnanec sa tiež spýtal, kedy: “Zabránime dospelým posielať správy neplnoletým na (Instagram) Direct.”

Hovorca Meta uviedol, že spoločnosť vyriešila mnohé problémy uvedené v sťažnosti. Len za jeden mesiac spoločnosť uviedla, že deaktivovala viac ako pol milióna účtov pre porušenie pravidiel bezpečnosti detí.

„Chceme, aby mali tínedžeri bezpečné online zážitky primerané veku, a máme viac ako 30 nástrojov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/ag-suit-alleges-meta-estimated-100k-kids-per-day-sexually-harassed-on-facebook-instagram.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.