Novinky

Vrcholní riaditelia sa obávajú, že nestále dodávateľské reťazce sú teraz len novým normálom

0 0

Kontajnerová loď Ebba Maersk, prevádzkovaná spoločnosťou AP Moeller-Maersk A/S, opúšťa suezský prístav a smeruje k Červenému moru po preplávaní Suezským prieplavom v egyptskom Suez v sobotu 6. apríla 2013.

Kristian Helgesen | Bloomberg | Getty Images

DAVOS, Švajčiarsko – Najvyšší riaditelia pozorne sledujú napätie v Červenom mori a varujú, že tento druh volatility dodávateľských reťazcov tu pravdepodobne zostane.

Povstalci Houthi z Jemenu útočili od novembra na komerčné plavidlá plaviace sa v Červenom mori. Militantná skupina, ktorá má väzby na Irán a sympatizuje s palestínskymi záležitosťami, tvrdí, že útoky sú reakciou na prebiehajúcu vojnu v pásme Gazy.

Spojené štáty a Spojené kráľovstvo spustili sériu útokov, ktorých cieľom je zastaviť útoky a chrániť komerčné lode. Napätie je však také vysoké, že niekoľko nákladných lodí zastavilo svoj tranzit cez región a namiesto toho prepravujú tovar cez Mys dobrej nádeje v Afrike. Odklon sa predlžuje o približne 10 dní, čím je presun položiek z Ázie do Európy a naopak nákladnejší a dlhší.

Jesper Brodin, generálny riaditeľ Ingka Group, povedal CNBC tento týždeň v Svetové ekonomické fórum v DavoseŠvajčiarsko: “Myslím si, že posledné roky sme boli zvyknutí žiť v turbulentnejších časoch a samozrejme je poľutovaniahodné, že máme vo svete ďalšie nepokoje.”

„Budeme svedkami pokračujúcej volatility“ v dôsledku geopolitických porúch, hovorí generálny riaditeľ DHL

Na otázku, či je táto volatilita novým normálom, povedal: “Povedal by som, že áno, v posledných rokoch sme akceptovali fakt, že svet je dynamickejší a turbulentnejší.”

Ingka Group prevádzkuje niektoré obchodné domy IKEA a Brodin povedal, že aktuálne, na rozdiel od pandémie Covid-19, sú zásoby „plné, takže sme v dobrej kondícii“.

Dodávateľské reťazce boli počas pandémie a následného odrazu masívne narušené vzhľadom na obmedzenia a zatvorenie hraníc. Hoci existuje…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/19/top-ceos-fear-that-volatile-supple-chains-are-now-just-the-new-normal.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.