Novinky

Prepúšťanie Amazonu zasiahlo jeho jednotku Buy with Prime

0 0

Pracovník doručuje balíky Amazonu v San Franciscu 5. októbra 2022.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Amazon CNBC sa dozvedela, že prepúšťa asi 30 zamestnancov vo svojej jednotke Buy with Prime, pretože stále hľadá spôsoby, ako znížiť náklady.

Zníženie sa týka menej ako 5 % zamestnancov v divízii Buy with Prime, uviedol Amazon. Buy with Prime je služba, ktorá umožňuje internetovým obchodom ponúkať rovnaké výhody dvojdňovej dopravy, aké sú dostupné pre predplatiteľov Prime. Amazon má rozšírili program od jeho spustenia v apríli 2022, vrátane prepojení s Shopify a Salesforce.

Amazon neuviedol, koľko zamestnancov je v segmente Buy with Prime.

„Pravidelne prehodnocujeme štruktúru našich tímov a robíme úpravy na základe potrieb firmy a po nedávnej kontrole sme urobili ťažké rozhodnutie odstrániť malý počet rolí v našom tíme Buy with Prime,“ povedal Amazon. uviedol vo vyhlásení hovorca.

Hovorca uviedol, že Buy with Prime zostáva „najvyššou prioritou pre Amazon“ a spoločnosť plánuje pokračovať v investovaní „významných zdrojov“ do programu.

Niektorí z dotknutých zamestnancov pracovali v multikanálovej plniacej jednotke Amazonu, ktorá sedí spolu s Buy with Prime v rámci organizácie „Project Santos“, na ktorú dohliada Peter Larsen, dlhoročný viceprezident spoločnosti, osoba so znalosťou škrtov. Viackanálové plnenie umožňuje obchodníkom odosielať a skladovať produkty pomocou služieb Amazonu bez ohľadu na to, či predávajú na domovskej stránke.

Amazon zrušil viac ako 27 000 pracovných miest v celej spoločnosti ako súčasť postupného prepúšťania, ktoré sa začalo koncom roka 2022. Znižovanie počtu pracovných miest pokračovalo aj tento rok, pričom Amazon prepustil zamestnancov vo svojich Prime VideoMGM, Twitch, Počuteľné a Amazon Pay minulý týždeň. Ostatné technologické spoločnosti vrátane GoogleNesúlad, Xerox a Jednota tiež oznámili prepúšťanie od…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/18/-amazon-layoffs-hit-its-buy-with-prime-unit.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.