Novinky

Goldman Sachs predpovedá, že 100 miliónov Indov bude do roku 2027 zarábať 10 000 dolárov

0 0

Nárast bohatstva bol zrejmý zo silnejšej maloobchodnej účasti, väčších investícií na indických akciových trhoch a nákupov zlata a nehnuteľností.

Sopa Obrázky | Lightrocket | Getty Images

Rastúce disponibilné príjmy budú poháňať príbeh spotreby Indie, čím ďalej posilnia spotrebiteľský sektor v krajine, ktorý sa rýchlo stáva kľúčovou hnacou silou hospodárskeho rastu.

India, ktorá sa pri podpore rastu vo veľkej miere spolieha na medzipodnikové služby a výrobu, je na dobrej ceste stať sa ekonomikou viac zameranou na spotrebu, povedal Abhishek Malhotra, partner pobočky McKinsey & Company v Bombaji.

Jeho komentáre sa objavili na zadnej strane správy Goldman Sachs minulý týždeň, ktorá predpovedala, že približne 100 miliónov ľudí v Indii sa do roku 2027 stane „bohatými“ – zarobí ročný príjem presahujúci 10 000 dolárov.

Existuje veľká túžba míňať na cestovanie, šperky, stravovanie, okrem iného, ​​s diskrečnými výdavkami v krajine na vzostupe, povedala Malhotra pre CNBC v rozhovore pre Zoom.

V súčasnosti 60 miliónov ľudí v piatej najväčšej ekonomike sveta zarába viac ako 10 000 dolárov – približne 4 % indickej populácie v produktívnom veku – podľa správy zverejnenej minulý týždeň. V roku 2015 to bolo len 24 miliónov.

„Keď máte nižší príjem, väčšina vašich peňazí ide na jedlo a bývanie… Teraz, keď sa o ne postarali, ostávajú tu zvyšné výdavky na uváženie,“ povedal Malhotra a dodal, že spotrebiteľské sektory ako cestovanie, šperky a služby budú zaznamenať výrazný rast v nasledujúcich dvoch desaťročiach.

Spotrebiteľský trh krajiny sa má stať do roku 2027 tretí najväčší na svetekeďže rastie počet domácností so strednými až vysokými príjmami.

Odhaduje sa, že približne 33 % z 1,4 miliardy ľudí v Indii je vo veku 20 až 33 rokov, podľa údajov BMI, ktoré núti globálne firmy zakladať a rozširovať prevádzky v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/19/goldman-sachs-predicts-100-million-indians-will-earn-10000-by-2027.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.