Novinky

Lenovo vsádza, že Motorola bude tretím najväčším hráčom smartfónov za posledné 3 roky

0 0

Smartfón Motorola Razr Flip, ktorý bol vystavený na predstavení nových smartfónov Motorola Flip, Motorola Razr 40 a Motorola Razr 40 Ultra, v New Delhi v Indii.

Kabir Jhangiani | Nurphoto | Getty Images

DAVOS, Švajčiarsko – Motorola bude pravdepodobne tretím najväčším hráčom na smartfónoch na svete za tri roky, podľa najvyššieho predstaviteľa čínskej technologickej firmy Lenovomajiteľ značky.

Spoločnosť Lenovo, najväčší výrobca osobných počítačov na svete, kúpila Motorolu od Google v roku 2014. V posledných rokoch sa spoločnosť snažila posilniť značku a umiestniť ju ako prehrávač smartfónov vyššej kategórie, aby mohla konkurovať spoločnostiam Samsung a Apple.

V roku 2020 Lenovo reštartovalo ikonickú Motorolu Razr ako skladací smartfón.

Matthew Zielinski, výkonný viceprezident spoločnosti Lenovo, povedal CNBC na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose, že spoločnosť otočila biznis Motoroly a „uprednostňovala“ ho, čo sa teraz vypláca.

„Vsadil by som sa na to, že o tri roky budeme číslo tri na celom svete,“ povedal Zielinski a predstavil ambície spoločnosti Lenovo s Motorolou.

Apple a Samsung sú dvaja najväčší hráči na globálnom trhu smartfónov, ktorí dosahujú približne 40% podiel.

Podľa Counterpoint Research mali Motorola a Lenovo spolu v treťom štvrťroku 2023 približne 4% podiel na trhu, čím sa stali ôsmym najväčším hráčom na svete. Na niektorých trhoch však zaznamenal úspech. V USA je Motorola tretím najväčším predajcom smartfónov podľa podielu na trhu. V Latinskej Amerike je Motorola druhým najväčším hráčom.

Zielinski povedal, že spoločnosť bude zameraná na to, ako geograficky zvýši svoj podiel na trhu. Výkonný riaditeľ uviedol, že Motorola sa snaží „stabilne“ rásť na trhoch, na ktorých sa nachádza, až kým nedosiahne 10% podiel na trhu na tých miestach, čo zvýši jej podiel na trhu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/19/lenovo-bets-motorola-will-be-the-third-biggest-smartphone-player-in-3-years.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.